تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

۵ روش برای عایق کردن پنجره خانه برای روزهای سرد


3002868

۵ روش برای عایق کردن پنجره خانه برای روزهای سرد

با آمدن فصل سرد آماده شدن برای جلوگیری از ورود سرما به فضای داخلی ضروری است و باید روش‌هایی برای عایق کردن درب و پنجره اجرا کرد. در این صورت است که در مصرف انرژی صرفه‌جویی شده و هدر رفت گرما کاهش می‌یابد. آیا در خانه با وجود اینکه درب‌ها و پنجره‌ها را خوب بسته‌اید، احساس سرما می‌کنید؟ اگر اینگونه است زمان آن رسیده روش‌هایی خانگی را به کار ببرید که از خروج و ورود سرما به فضای داخلی جلوگیری شود. در ادامه به نقل از چیدانه، روش‌های خانگی برای عایق کردن درب و پنجره برای فصل سرما به شما معرفی می‌شود.

پوشاندن درز درب و پنجره

یکی از راه‌های ورود سرما به داخل درزهای پنجره و درب خانه است. موردی که در مورد درب وجود دارد و موجب نگرانی می‌شود، این است که درب به علت اینکه در آستانه ورود و خروج قرار داشته و باز و بسته می‌شود، سرمای زیادی از این طریق را وارد فضای داخلی خانه می‌کند. از مواد مخصوص پلاستیکی استفاده کنید تا درزهای باز کنار درب و پنجره را پر کند. درزگیر وینیل و رزینی با دوام هستند، هزینه زیادی ندارند و در پایان فصل سرد به سادگی می‌توان آنها را حذف کرد.

خانه‌هایی که پنجره‌های قدیمی دارند، اغلب با مشکل ورود سرما روبرو هستند. برای اینکه از ورود هوای سرد به داخل خانه جلوگیری کنید، از فوم‌های درزگیر استفاده کنید و آن را در چهار طرف پنجره نصب کنید. زمانی که از فوم استفاده می‌کنید، به علت ویژگی فشرده شدن می‌تواند قسمت درز پنجره را به خوبی پر کرده و آن را همچنان بسته و قفل نگه دارد.

قرار دادن شیء پشت درب و پنجره

روش دیگری که برای عایق کردن درب و پنجره وجود دارد، این است که شیء پارچه‌ای، کشیده و توپری را در پایین درب و پنجره قرار دهید. می‌توانید از نوعی که حالت دکوراتیو داشته باشد استفاده کنید ولی این شیء از ورود هوا از درز پنجره و درب به داخل جلوگیری می‌کند. این روش به دلیل اینکه نصب نمی‌شود، با آمدن گرما به سادگی می‌تواند حذف شود.

پرده دولایه و چند لایه

برای جلوگیری از ورود سرما از طریق پنجره روشی ساده این است که از پرده دولایه یا چندلایه استفاده کنید. تنها کافی است یک لایه پارچه به زیر پرده‌ای که در حال حاضر نصب شده، وصل کنید. استفاده از روش پرده چندلایه بسیار ساده است و نیازی به هزینه زیادی ندارد. حتی از این روش برای تنوع دادن و تغییر دکوراسیون خانه خود هم می‌توانید استفاده کنید. بر اساس میزان سرمای منطقه زندگی خود می توانید تعداد لایه‌ها را افزایش داده و یا از جنس پارچه‌های ضخیم‌تری استفاده کنید.

پلاستیک در جلوگیری از ورود سرما

در کنار روش‌هایی که گفته شد، استفاده از پلاستیک مخصوص برای جلوگیری از برودت توصیه می‌شود. پلاستیک را بیش از ابعاد پنجره ببرید و آن را با نوار چسب‌های محکم به اطراف قاب پنجره بچسبانید. با استفاده از سشوار، پلاستیک را گرم کنید تا جمع شده و چروک شود و به خوبی به پنجره بچسبد.

کرکره و سایبان پنجره

در برخی از روش‌های عایق کردن درب و پنجره در فصل سرد، دکوراسیون و زیبایی خانه هم مد نظر قرار می‌گیرد. برای زیبایی پنجره خانه خود می‌توانید از کرکره و سایبان‌های مخصوص استفاده کنید. زمانی که از سایبان‌های حفره‌ای در جلوی پنجره استفاده کنید، از هدر رفت گرما جلوگیری کرده و باد سرد پاییزی و زمستانی تاثیری در سرمای خانه نمی‌گذارد. این سایبان و کرکره به سادگی نصب می‌شوند و حس خوبی به فضای داخلی خانه می‌دهد.

نوشته ۵ روش برای عایق کردن پنجره خانه برای روزهای سرد اولین بار در میهن فال | مرجع سرگرمی و فال و طالع بینی پدیدار شد.لینک منبع

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.