تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

۲ کشور متخاصم ایران تولیدکننده اصلی تراریخته اند


به گزارش تسنیم، علی محمد شاعری، در واکنش به تصویب ممنوعیت واردات و مصرف محصولات تراریخته به کشور در مجلس اظهار داشت: میلیونها تن محصولات تراریخته بدون ارزیابی مخاطرات طی سالهای اخیر وارد کشور شده در حالی که مردم دنیا، در مصرف این کالاها با احتیاط کامل برخورد می کنند و حتی مصرف آن را ممنوع اعلام کرده اند که اکثر کشور های اروپایی، روسیه، ترکیه و عربستان از جمله این کشور ها هستند.
وی با بیان اینکه باید این محصولات پس از ارزیابی مخاطرات و آزمایش های لازم و اطمینان از عدم تأثیر در سلامت انسان و محیط زیست وارد کشور شود، گفت: در سالهای اخیر مصرف این کالاها در کشور به شدت افزایش یافته است، و دلیل آن نیز ارزان تر بودن قیمت و داشتن مشتری خاص است.همچنین روغن های خوراکی که در بازار وجود دارد بخش عمده ای از آن تراریخته است و با قیمت ارزان تر عرضه می شود.
رئیس کمیسیون کشاورزی با اشاره به اینکه باید تمهیدات لازم در نظر گرفته شود تا سلامت جامعه به خطر نیفتد، تصریح کرد: بر اساس گزارشهای به دست آمده آزمایشگاههای مجهز برای ارزیابی این محصولات وجود ندارد و تنها به گواهیهایی که در کشور مبدأصادر می شود، اکتفا شده و ملاک عمل قرار می دهیم، که به نظر بنده معتبرنیست. بر همین اساس، برای صدور گواهیهای معتبر باید در مبادی ورودی کشور آزمایشگاه های مجهز داشته باشیم و پس از اطمینان اجازه واردات آن صادر شود.
شاعری ادامه داد: دنیا به سمت تولید و مصرف محصولات ارگانیک می رود و ما حق نداریم روند طبیعی محیط زیست و تولید محصولات کشاورزی را به هم زده و با دخالتهای غیرکارشناسی مشکلاتی برای محیط زیست ایجاد کنیم. نباید به بهانه ارزان بودن و نیاز به واردات …

اخبار پیشنهادی:

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.