تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

گوشت ۵۰ هزار تومان شد


دریافت خبر : پنجشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰:۵۳

به گزارش شفاف ، وزارت جهاد کشاورزی گران فروشی و سودجویی دلالان در بازار توزیع را عامل اصلی گران فروشی می دانند و این درحالی است که رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی افزایش صادرات و کمبود دام در میادین را علت این امر می داند.
محمدرضا ملاصالحی رئیس مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به بازار متلاطم گوشت گوسفندی اظهار داشت: ۹۰ درصد گوشت قرمز از تولیدات داخلی و مابقی از طریق واردات تامین می شود از این رو در تامین دام مشکلی در کشور وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه نرخ دام زنده از ابتدای سال ۹۳ تا چند ماه اخیر تغییری نداشته است، افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو دام زنده سبک با کیفیت ۱۴ هزار تومان که با احتسابسود مغازه دار حداکثر با کیلویی ۳۴ هزار تومان به فروش می رسد.
ملاصالحی با اشاره به اینکه حداکثر قیمت منطقی برای هر کیلو لاشه ۲۸ هزار تومان است، ادامه داد: اکنون هر کیلو شقه بدون دنبه ۴۰ و بعضا در برخی مناطق و قصابی ها تا ۵۰ هزارتومان به مشتری عرضه می شود که این امر بیانگر سودجویی دلالان در شبکه توزیع و اجهاف در حق مصرف کننده و تولیدکننده است چرا که نفعی از این گرانی نصیب دامدار نمی شود و بی دلیل متهم این گرانی است.
رئیس مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در دام سنگین هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته ایم، افزود: با توجه به آنکه نرخ هر کیلو دام سنگین( گوساله) ۱۲ هزار تومان است اما با قیمت ۳۲ هزار تومان در قصابی ها عرضه می شود.
وی با اشاره به وضعیت صادرات دام زنده بیان کرد: صحبت های مبنی بر افزایش صادرات دام زنده و کبمود آن برای گرانی ها مطرح است اما باید گفت که طی ماه های اخیر به سبب شرایط جوی و صادرات …

اخبار پیشنهادی:

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.