تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

کمک به حوزه های IT و فعالیت های دانش بنیان از اهداف پست بانک


به گزارش روز چهارشنبه شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران ( ایبِنا ) و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران، خسرو فرحی در جلسه شورای اداری مدیریت شعب استان مرکزی ضمن اعلام این خبر گفت: این بانک با مأموریت توسعه ای و تخصصی در بخش IT و ICT کشور به عنوان تخصصی و دانش بنیان ترین حوزه اقتصادی کشور، نقش واثرگذاری ویژه ای در توسعه سایر بخش های اقتصادی خواهد داشت.
وی با اشاره به سیاست بانک که حضور فراگیر در روستاها و مناطق کم برخوردار است اظهارداشت: پست بانک ایران بعنوان محور و بازوی اقتصادی در این مناطق باید خدمت رسانی مؤثر، مفید و رضایت بخش خود را جهت توسعه عدالت اجتماعی و رفع موانع شکاف اقتصادی بین شهرها و روستاها را گسترش دهد.
مدیرعامل پست بانک ایران افزود: در همین راستا ساماندهی و ارتقاء باجه های خدمات بانکی را با توجه به الزام و تأکید بانک مرکزی برای حضور کارآمد در این مناطق به صورت صریح در دستور کار داریم.
فرحی ظرفیت و زیرساخت های موجود در بانک را خوب ارزیابی کرد و عنوان نمود: با استقرار نرم افزار core banking، توانائی آن را داریم که بسیاری از خدمات و فعالیت های بانکی را در حد گسترده ارائه کنیم.
وی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از فضای همدلی و همچنین وجود پشتکار و جدیت در برنامه ریزی و ساماندهی شاخص های عملکردی مدیریت شعب استان مرکزی و تأکید بر نظارت مستمر بر باجه های نمایندگی خدمات بانکی، تأکید بر شایستگی و توجه به جانشین پروری و نیروی انسانی، ارتقاء سطح علمی و تخصصی کارکنان، سلامت اداری و تکریم ارباب رجوع افزود: رعایت تمامی این موارد اعتماد عمومی را به همراه دارد و ضامن بقای بانک، خوش نامی و ارتقاء جایگاه بانک خواهد بود.
فرحی در پایان به بررسی شاخص های عملکردی بانک از جمله؛ سود و زیان و هدف سپرده ای، ترکیب منابع، نسبت منابع به مصارف و ترکیب آن و نسبت مطالبات و اعتبارات پرداخت و بهبود این شاخص ها را در افزایش سودآوری بانک مؤثر برشمرد و اظهارداشت: رؤسای شعب در حوزه اجرا باید توجه و اهتمام خود را جهت بهبود این شاخص ها داشته باشند.
مجتبی باقری مدیرشعب استان نیز در این جلسه گزارشی از تعداد شعب و باجه های نمایندگی بانکی شهری و روستائی، تجهیزات بانکداری الکترونیک و سایر شاخص ها ارائه و به تشریح عملکرد و برنامه های در دست اقدام استان پرداخت.

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.