تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

چگونه پارگی در لباس را پنهان کنیم؟!


3002864

چگونه پارگی در لباس را پنهان کنیم؟!

ممکن است در کمد لباس یا شلوار جینی داشته باشید که نو هستند اما دچار پارگی یا لک کوچکی شده اند که دیگر قابل استفاده نیست. با این سه ایده ی خلاقانه در این چگونه آنها را ترمیم کنید. تنها با کمی مهارت در دوخت و دوز می توانید آنها را مجددا تزیین کنید.

۱- دوخت شکل روی لباس را می توان با هر سایز و اندازه و طرحی انجام داد. این امر به این معنی است که می توان هر نوع سوختگی یا پارگی را ترمیم کرد. لوازم مورد نیاز: لباس آسیب دیده، پارچه ضایعاتی برای شکل و طرح جدید، نخ گلدوزی، سوزن، قیچی خیاطی

۲- طرح مورد نظر خود را روی لباس بکشید. می توانید آن را روی کاغذ بکشید و به پارچه وصل کنید و دور آن را ببرید.

۳- پارچه ی ضایعاتی را روی لباس پاره شده قرار دهید و آن را سنجاق کنید. به طرح دو پارچه دقت کنید. سعی کنید طرح و رنگ با هم هماهنگ باشند. با نخ گلدوزی دور پارچه را تمیز بدوزید. شروع و پایان نخ را در طرف داخل پارچه پنهان کنید. می توانید بین دو پارچه یک عدد مقوا یا کاغذ کلفت قرار دهید تا دوخت و دوز راحت تر شود و طرح تمیز تر بیاستد.

۴- طرح دوخته شده را با لوازمی مانند چشم عروسکی یا نخ گلدوزی تزئین کنید.

۵- هر لباس پاره شده، به ویژه شلوار جین، شایسته فرصت دیگری برای پوشیده شدن است. یک تکه پارچه ی غیر همرنگ بردارید و زیر آن بدوزید.

۶- اگر پارگی به حدی نیست که بتوان چیزی زیر آن دوخت، یا دور پارگی شکل زیبایی ندارد، می توانید اول از یک سنگ پا استفاده کنید. سنگ پا را روی پارگی بکشید تا ریشه های جین مشخص شود. شلوار را برگردانید و ریشه ها را مرتب کنید. سپس پارچه ای روی آن قرار دهید و دور آن را بدوزید.

۷- برای طبیعی تر کردن دوختگی با استفاده از نخ گلدوزی چند ستاره روی پارچه ی زیرین و روی نواحی سالم جین بدوزید. به نواحی دور پارگی اکتفا نکنید. جاهای دیگری روی شلوار مانند دور جیب ها را هم با دوخت یک * تزئین کنید تا کار خود را طبیعی تر جلوه دهید.

۸- به وجود آمدن لکه های روی پیراهن، امری طبیعی در حین پخت و پز هستند. اگر لکه ها به طور طبیعی پاک نمی شوند، تنها راه ممکن پوشاندن آنها با ایده هایی ساده است.

۹- لکه ها را مشخص کنید. گل های تزئینی خود را روی آنها با سوزن محکم کنید. سعی کنید به طرحی برسید که دوخت گل ها هدف دار به نظر برسد.

۱۰- تمام گل ها را روی لکه ها یا جاهای دیگر لباس با نخ و سوزن محکم کنید. این کار را تا وقتی ادامه دهید که به طرحی زیبا روی لباس برسید.

نوشته چگونه پارگی در لباس را پنهان کنیم؟! اولین بار در میهن فال | مرجع سرگرمی و فال و طالع بینی پدیدار شد.لینک منبع

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.