تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

چه عواملی در مبارزه با فساد تاثیرگذار است؟


چه عواملی در مبارزه با فساد تاثیرگذار است؟
بزرگ بودن دولت و دخالت بیش از حد در امور اقتصادی از جمله معضلات ایجاد فساد اقتصادی به شمار می رود که با یک راهکار واحد نمی توان با آن مقابله کرد.

حسن عابد جعفری عضو هئیت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: بزرگ بودن دولت و دخالت بیش از حد در امور اقتصادی از جمله معضلات رواج فساد در اقتصاد به شمار می رود که البته مبارزه با آن به یک راهکار واحد محدود نمی شود.
وی گفت: استفاده از تجربه سایر کشورها می تواند راهکاری مناسب در جهت مبارزه با فساد و برخورد با متخلفان بشمار آید.
عابد جعفری ادامه داد: با وجود آنکه مبارزه با فساد از سوی دولت به تنهایی پیش روی نمی کند از این رو استفاده از نظرات بخش خصوصی در کنار به کارگیری تمهیدات بکر می تواند تاثیر بسزایی در حل این معضل داشته باشد.
عضو هئیت نمایندگان اتاق تهران معتقد است خصوصی سازی واقعی راهگشای حل این بحران است.
شایسته سالاری رمز کاهش فساد اداری در کشور است
هوشنگ نادریان، کارشناس اقتصادی و عضو انجمن حسابرداران رسمی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: فساد اداری، اقتصاد کشور را از حالت رشد و بهره وری خارج و هزینه های هنگفتی را به دستگاه های مسئول برای کنترل و کشف این ضایعه تحمیل می کند.

وی با اشاره به اینکه انتخاب مدیران با کفایت مانعی بر سر راه فساد اداری است، گفت: توجه به انتصاب مدیران با درایت و سالم تأثیر به سزایی در موفقیت تشکلهای سازمانی خواهد داشت.

وی در پاسخ به این سوال که چه عواملی در ازدیاد و شیوع فساد اداری در کشور موثر است؟ افزود: گاهی در برخی ارگان ها با اشخاص خاطی که اقدام به تخلف می کنند هیچ برخورد قاطعی نمی شود و در بهترین حالت شخص متخلف از بخشی به بخش دیگر منتقل می شود که این امر آستانه بروز …

اخبار پیشنهادی:

چه عواملی در مبارزه با فساد تاثیرگذار است؟
مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.