تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

چرخ اقتصادی قاچاقچیان باطل می شود


چرخ اقتصادی قاچاقچیان باطل می شود

عصر اقتصاد :
اعتیاد جوانان دغدغه بسیاری از خانواده ها است و این موضوع باعث شده است که موضوع
مواد مخدر دلیلی برای کاهش احساس امنیت در جامعه شود .
کارشناسان امور اجتماعی و آسیب شناسان معتقدند که سوء مصرف مواد مخدر در کانون آسیب های اجتماعی کشور قرار دارد بنابراین باید برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی مهار اعتیاد در اولویت قرار گیرد.
یکی از اتفاقات مهمی که در مصرف مواد مخدر طی سالیان اخیر رخ داده تغییر الگوی مصرف بوده به طوری که گزارشات نشان می دهد آمار کشف کارگاه های تولید کننده شیشه نسبت به سال های گذشته رشد چشمگیری داشته است و همچنین براساس گزارش سازمان ملل ایران به عنوان یکی از ۵ کشور اول مصرف کننده مخدر صنعتی شیشه شناخته شده است.
همچنین براساس تحقیقات انجام شده، در برخی از مناطق حاشیه ای تا بیش از ۴۰ درصد از ساکنان زیر خط فقر مطلق هستند. از سوی دیگر استان های دارای بیشترین حاشیه نشینی مانند البرز، خراسان رضوی، همدان، خوزستان، هرمزگان و اطراف تهران هستند که می توان احتمال داد یک رابطه منطقی میان استان های دارای بیشترین مسئله حاشیه نشینی و استان های دارای بیشترین دستگیر شدگان مرتبط با مواد مخدر وجود دارد.
با توجه به موارد عنوان شده راهبرد اصلی برای کنترل و کاهش مصرف مواد مخدر، تمرکز بر انجام فعالیت های فقرزدایی و توانمند سازی و همچنین حمایت های اجتماعی از گروه های محروم در سکونتگاه های غیر رسمی است.
همچنین پیمایش ملی در خصوص شیوع شناسی اعتیاد در ایران انجام شد که مساله نگران کننده به دست آمده در این پیمایش این است که میزان مصرف چند ماده همزمان با هم رو به گسترش است.
در این پیمایش نشان داده شد که عده ای از افراد که …

اخبار پیشنهادی:

چرخ اقتصادی قاچاقچیان باطل می شود
مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.