تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

چای خشک را در چه ظرفی نگهداری کنیم تا عطرش از بین نرود؟


3002844

چای خشک را در چه ظرفی نگهداری کنیم تا عطرش از بین نرود؟

گذاشتن بسته یا ظرف چای در کنار سماور بدترین روش نگهداری آن است. اگر هیچ چاره‌ای ندارید، چای مورد نیاز برای دو یا سه روزتان را درون ظرفی بریزید و دور آن را با فویل آلومینیومی بپیچید تا با گرما، نور و رطوبت کمتری در تماس باشد و عطر آن نیز خارج نشود.

بهتر است چای خشک را در ظروف در بسته شیشه‌ای یا چینی نگهداری کنید به این ترتیب علاوه بر این که عمر مفید چای را حفظ کرده‌اید، عطر آن هم دیرتر می‌پرد و خواص آن ماندگارتر خواهد بود.

فراموش نکنید گرما، رطوبت و نور دشمنان اصلی کیفیت و مانایی چای است. ظروف و بسته‌های چای را در یخچال یا فریزر نگهداری نکنید.

بوی مواد خوراکی دیگر به خصوص مواد تند به راحتی به چای خشک سرایت می کند و عطر آن را تغییر می‌دهد. از قراردادن چای در کنار سبد نگهداری پیاز و سیر خودداری کنید.

چای هم مثل خیلی مواد خوردنی دیگر تاریخ انقضا دارد. انواع متفاوت آن اگر به درستی نگهداری شود از ۱۸ ماه تا دو سال با توجه به نوع شان خواص خود را حفظ می‌کنند. به تاریخ مصرف بسته دقت کنید و از انبار کردن بیش از نیاز آن خودداری کنید.

نوشته چای خشک را در چه ظرفی نگهداری کنیم تا عطرش از بین نرود؟ اولین بار در میهن فال | مرجع سرگرمی و فال و طالع بینی پدیدار شد.لینک منبع

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.