تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

پیش بینی اندیشکده استراتفور از وضعیت داعش در سال ۲۰۱۷


پیش بینی اندیشکده استراتفور از وضعیت داعش در سال ۲۰۱۷
اندیشکده مطالعات امنیتی و راهبردی استراتفور پیش بینی کرد که درگیری بین ارتش سوریه و داعش در دیرالزور از سرگرفته شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، اندیشکده مطالعات امنیتی و راهبردی استراتفور با اشاره به اینکه القاعده در تکاپوی تجدید قوا در شمال آفریقا و شبه جزیره عرب است، احتمال داد عربستان به هدف جدید این گروه تروریستی تبدیل شود.
این اندیشکده در گزارش جدید خود در مورد تحلیل های اطلاعاتی و امنیتی سال ۲۰۱۷، احتمال اینکه جنگ سوریه در سال جدید پایان یابد، ابراز تردید کرد.
این مرکز همچنین در گزارش مزبور اعلام کرد که القاعده توانسته است مواضع خود در خاورمیانه را تقویت کند از همین رو انتظار می رود سال آینده به میزان زیادی بر فعالیت های خود بیفزاید.
فعالیت القاعده تحت نام های جدید در شمال آفریقا
بر اساس این گزارش، القاعده تحت نام های جدید در لیبی، الجزایر، مالی، مصر و یمن در حال نمود است و پیش بینی می شود نفوذ آن در آینده افزایش یابد اما نگرانی اصلی در این خصوص متوجه جزیره العرب است به ویژه اینکه توافق محرمانه القاعده با عربستان بر سر یمن از بین رفته است در نتیجه عربستان هدف احتمالی این گروه خواهد بود.
کارشناسان اندیشکده استراتفور ضمن اشاره به اینکه قدرت داعش در عراق و سوریه تحت تاثیر حملاتی که به مواضع آن شده است، کاهش یافته است در عین حال تاکید کردند که این وضعیت بر توان داعش برای حملات تروریستی جدید تاثیر چندانی نخواهد داشت.
این اندیشکده هشدار داد که نیروهای بازمانده داعش در مناطقی که آزاد شده است، حضور خود را حفظ خواهند کرد وبا سوء استفاده از دسته بندی های طایفه ای و نژادی در سوریه همچنان فعال خواهند ماند، از همین رو پیش بینی می شود عراق صحنه حملات شدید تروریستی باشد هرچند داعش در صحنه میدانی در برابر نیروهای عراقی …

اخبار پیشنهادی:

پیش بینی اندیشکده استراتفور از وضعیت داعش در سال ۲۰۱۷
مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.