تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

پیشنهاد بانک ملی به واحدهای بدهکار/ تمایلی به بنگاهداری نداریم


به گزارش شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران ( ایبِنا )به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، محمدرضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران در نشست مشترک با استاندار فارس اعلام کرد: بانک ملی ایران به صورت ویژه طرح های اقتصادی و تولیدی استان فارس را مورد بررسی و حمایت مالی قرار می دهد.
حسین زاده که در راس هیاتی از مدیران ارشد این بانک با سید محمدعلی افشانی استاندار و معاونان استانداری فارس دیدار کرد ٬با اشاره به برنامه های بانک ملی ایران در استان فارس گفت: اختیارات لازم برای حمایت از طرح های تولیدی استان به مدیران بانک ملی استان داده می شود تا تولید استان با رونق بیشتری مواجه شود.
وی با اشاره به آمادگی بانک ملی ایران برای کمک به بدهکاران این بانک در استان ابراز داشت: بانک ملی ایران آماده مذاکره و کمک به واحدهای تولیدی بدهکار در استان فارس که تمایل به تسویه بدهی های خود دارند٬ است.
حسین زاده افزود: بانک ملی ایران هیچ تمایلی به بنگاه داری ندارد و تملیک اساسا آخرین راهکار بانک در برخورد با بدهکاران است و در صورتی که بدهکاران این بانک آماده تسویه بدهی خود و فعال سازی دوباره واحد تولیدی خود باشند، بانک ملی ایران حاضر است در قالب اجاره به شرط تملیک٬ کارخانه را مجددا احیا کند تا اشتغال نیز با مشکلی مواجه نشود.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت فعلی نظام بانکی کشور از جمله منابع محدود و انتظارات زیاد دولت و مردم از بانک ها تصریح کرد: با وجود چالش های زیاد نظام بانکی نظیر مطالبات معوق بانک ها و تکالیف زیاد آنها ولی به علت بانک محور بودن اقتصاد کشور و نقش اساسی و زیربنایی آنها در رشد و توسعه اقتصادی کشور، موفقیت بسیاری از فعالیت های مهم و زیربنایی منوط به همکاری بانک ها است و تمامی بخش ها ناگزیر به استفاده از خدمات بانک ها هستند.
استاندار فارس نیز در این دیدار با تقدیر از فعالیت های گسترده این بانک گفت: بانک ملی استان فارس عملکرد مناسبی در حمایت از طرح های اقتصادی استان داشته که باعث جلب رضایت شده است.
افشانی با اشاره به محدودیت های کار بانک ها در حال حاضر و انتظارات زیاد از آنها ابراز داشت: استان فارس به خاطر عملکرد خوب بانک ها در زمینه طرح رونق تولید ٬جایگاه اول را در کشور در اختیار دارد که در این زمینه نیازمند کمک بانک ملی ایران به عنوان بزرگترین بانک کشور نیز هستیم.
وی خواستار افزایش اختیارات مدیران بانکی در استان برای حمایت بیشتر از واحد های تولیدی شد و گفت: در عین حال حمایت مالی باید از طرح هایی صورت گیرد که توجیه اقتصادی و مالی داشته باشند که انشا… حضور مدیرعامل بانک ملی ایران در استان فارس٬ منشا خیر برای استان و باعث فعال تر شدن بیش از پیش بانک ها برای توسعه استان شود.
مدیرعامل بانک ملی ایران را در این دیدار ٬مدیران امور حراست٬ امور شعب منطقه ۲ کشور و رییس اداره امور شعب استان فارس همراهی می کردند.

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.