تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

پیشنهادی برای حل مشکل بدهی های پدیده


استاندار خراسان رضوی با اشاره به ارایه تسهیلات کنسرسیوم بانکی به مجموعه پدیده تاکید کرد: شرکت پدیده از این تسهیلات بانکی باید فقط در جهت تکمیل پروژه های خود استفاده کرده و پدیده باید بدهی حواله های صادر شده را از محل ارزش افزوده طرح های خود بپردازد.
علیرضا رشیدیان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به حواله های صادر شده پدیده گفت: این مساله در کارگروه ویژه پیگیری مسائل مربوط به شرکت پدیده شاندیز در حال بررسی است و هنوز به جمع بندی نرسیده است. 
وی ادامه داد: وزیر کشور هم در خصوص مساله حواله های صادر شده توسط پدیده شب گذشته دستوری مبنی بر تعیین تکلیف فوری وضعیت ۶۳ هزار ۵۲۵ نفر از دارندگان تعهدنامه شرکت پدیده شاندیز را داده است.
استاندار با بیان این که شرکت پدیده حتی توان پرداخت مطالبات شهرداری را هم ندارد، گفت: تمام کمک ها و امکانات مالی مجموعه پدیده که از محل کنسرسیوم بانکی حاصل می شود، فقط باید برای تکمیل طرح های نیمه کاره این مجموعه استفاده شده تا پس از بهره برداری از آن و دست یابی به ارزش افزوده، از محل همین ارزش افزوده ها این بدهی ها را پرداخت کند.
رشیدیان تاکید کرد: بنا نیست پدیده تسهیلاتی که دریافت می کند را توزیع کند. این تسهیلات باید صرف تکمیل پروژه های نیمه کاره شود و از طریق آن ارزش افزوده ای که ایجاد می شود، مطالبات مردم پرداخت شود.
روز گذشته وزیر کشور گفته بود: براساس اطلاعات دریافتی و متعاقبا بررسی های اولیه و برگزاری جلسه ای چند ساعته با مدیرعامل شرکت پدپده شاندیز در روز گذشته مشخص شد که در بازه زمانی خاص آذر ماه سال ۱۳۹۳ لغایت بهمن ماه سال ۱۳۹۴، شرکت پدیده شاندیز اقدام به خرید سهام متعلق به تعداد ۶۳ هزار و۵۲۵ نفر از سهامداران آن دوره که حدودا معادل ۴۷ درصد از کل سهامداران آن برهه برآورد می گردد، نموده است و در قبال آن، برگ تعهد مشخصی را با در نظر گرفتن ۳۰ درصد سود سالیانه و در سررسید ۸ ماهه، در اختیار فروشندگان سهام قرار داده است و شرکت به دلیل شرایط ویژه ای که تاکنون داشته، موفق به تسویه حساب با این گروه از هموطنان عزیز نشده است.

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.