تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

            94-12-1gh4750 

پیام تهدید آمیز موجودات فضایی برای زمینی هاپیام تهدید آمیز موجودات فضایی برای زمینی ها

 

 

حیات در سیاره ها ستاره های دیگر همواره ذهن بشر را به خود مشغول کرده است . این که در سیارات دیگر هم موجوداتی در حال زندگی باشند برای انسان بسیار هیجان برانگیز است و حس کنجکاوی وی را برمی انگیزد . به گزارش ایران ناز این بار گویی دانشمندان به اثبات  زندگی در کرات دیگر و وجود فرازمینی ها نزدیکتر شده اند چرا که به تازگی به گزارش ایران ناز سیگنالهایی از فضا دریافت نموده اند ! البته این سیگنالها تهدید آمیز هستند!

 

به گزارش ایران ناز موجودات فضایی با ارسال علایم رادیویی قوی برای زمینی های پیام فرستاده اند ، تازه ترین دستاورد مراکز علمی که بر علایم رادیویی از ستارگان دور دست متمرکز شده است بیانگر این است که برخی از علایم رادیو یی می توانند هوشمندانه منتشر شده باشند .

 

موجودات فضایی که علایم هشدار دهنده ارسال کرده اند هنوز به درستی شناسایی نشده اند اماپیش بینی پرفسور استفان هاوکینگ درست بود که گفته بود احتمالا برخورد بیگانگان فضایی با انسانها چندان خوش آیند نخواهد بود .در تحقیقی بر روی ۲.۵ میلیون ستاره، دانشمندان به علایم رادیویی خاصی در گروهی از ستارگان برخورد کرده‌اند که احتمال می‌رود تلاشی برای برقراری ارتباط توسط تمدن‌های بیگانه باشد.

 

 به نظر انتساب هر شک و تردیدی به نیروهای فرازمینی آسان به نظر می‌رسد اما این بار دانشمندان احتمال برخورد با آثار تمدن‌های بیگانه را به عنوان یکی از توضیحات بالقوه برای آنچه مشاهده کرده‌اند، مطرح می‌کنند. ارمانو بورا و اریک تروتر از دانشگاه لاوال کبک کانادا، با تحقیق بر روی ۲.۵ میلیون ستاره در پروژه‌ای به نام تجزیه و تحلیل دیجیتالی آسمان اسلون با علایم رادیویی در ۲۳۴ ستاره مواجه شده‌اند؛ از نظر آن‌ها بهترین تئوری قابل ارائه برای این سیگنال‌های غیر منطقی، تلاش تمدنی فرازمینی برای ارتباط از طریق آن‌ها است. سیگنال‌های منتشر شده از این ستاره‌ها کاملاً با تئوری استفاده‌ی هوش فرازمینی از سیگنال‌های همسان که در مطالعه‌ی قبلی بورا منتشر شده بود، همخوانی دارد. این ناهنجاری به حدی بزرگ و غیر قابل توضیح است که توانسته تئوری عجیب سیگنال‌های همسان هوش فرازمینی (ETI) را مطرح کند؛ ارمانو بورا می‌گوید:

 

ما متوجه شدیم که سیگنال‌های کشف شده کاملاً شبیه به سیگنال‌های احتمالی هوش فرازمینی است که قبلاً در این تئوری وجود آن‌ها حدس زده شده بود، این حقیقت که این سیگنال‌ها فقط در بخش کوچکی از ستارگان و در طیف محدودی که شبیه به سیگنال‌های خورشید است، یافت شده است نیز با شرایط تئوری (ETI) تطابق دارد.

 

افرادی مانند پروفسور استیون هاوکینگ و مارک زاکربرگ این یافته را عامل دیگری برای جدی گرفتن پروژه‌ی ۱۰۰ میلیون دلاری جستجو برای حیات فرازمینی  (Breakthrough  Listen) میلیاردر روسی یوری میلنر دانستند، محققان اعلام کرده‌اند یافته‌های دانشمندان کانادایی را با دقت و به صورت مستقل بررسی خواهند کرد؛ آن‌ها می‌گویند:ادعاهای فوق‌العاده مدارک فوق‌العاده‌ای نیز نیاز دارد، خیلی زود است که به صراحت این سیگنال‌ها به تمدنی فرازمینی نسبت داده شود.

 

پروتکل بین‌المللی توافق برای یافتن هوش فرازمینی (SETI) از داوطلبانی مستقل همراه با تلسکوپ تشکیل شده است و قبل از هرگونه فراخوانی برای اعلام مشاهده‌ی حیات فرازمینی توضیحات و بحث‌های مفصل و خسته‌کننده‌ای از احتمال دخالت عوامل طبیعی در ناهنجاری‌ها را مطرح می‌کنند. احتمال اینکه تمدنی فرازمینی به قدرت کنترل این تعداد از ستارگان دست یافته باشد حیرت انگیز و ترسناک به نظر می‌رسد

 

 

مطالب مرتبط:

 

ردپای موجودات فضایی همه را شگفت زده کرد! (عکس)

 

کشف موجودی شبیه به مار در کره ی مریخ (عکس)

 لینک منبع

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.