تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

پدر ملکه ایران که بود؟+ عکس


پدر ملکه ایران که بود؟+ عکس

پدر همسر محمدرضاشاه که با ازدواج دخترش سمت هایی را چون سفیر ایران در آلمان را تجربه کرد، بشناسید.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ مرور تاریخ موجب می شود تا علاوه بر شناختن و برخورد با انسان های برجسته در زمینه های گوناگون، گذر زمان را در انسان های بزرگ و یا کسانی که فریفته پول، قدرت و ثروت شده اند ببینیم.
گذشته و تاریخ کشور ما نیز خالی از این آدم ها نیست و هر برهه ای داستانی پر از شخصیت های مختلف را در برمی گیرد. یکی از این مقاطع دوران انقلاب اسلامی است. مقطعی که مدتی است با پخش مجدد سریال «معمای شاه» حال و هوای روزهای نه چندان دور سرزمینمان را با افراد موثر در آن زمان روایت می کند. 
یکی از این افراد که بیشتر از خودش دخترش باعث ماندگاری نام وی در تاریخ شد، خلیل اسفندیاری معروف به خلیل خان، پدر ثریا همسر شاه بود. کسی که محمد مهنانی نقش وی را این شب ها در سریال معمای شاه ایفا می کند.
تولد ثریا و ازدواج او با شاه دگرگونی را در زندگی خلیل خان ایجاد کرد. البته پیش از این اتفاق به جهت قدرتی که او از زمان پدرش در حوزه عشایر و ایل بختیار داشت، منجر شده بود تا هر از چندگاهی برای کنترل شورش این قوم وی به کمک رضا شاه برود.
اسفندیاری که در یک خانواده سیاسی در ایذه متولد شده است، در سال ۱۹۲۴ به برلین آلمان رفت و در رشته حقوق و اقتصاد سیاسی مشغول به تحصیل شد. او در همان زمان و حین تحصیل با خانم آلمانی به نام اوا کارل ازدواج کرد و پس از اتمام تحصیلش با همسرش به ایران و به شهر اصفهان رفت.
در همان زمان ها بود که پس از شش سال ثریا به دنیا آمد و بعد هم آن ها به علت شیوع آبله ایران را به مقصد آلمان ترک کردند. این نقل مکان ها ادامه …

اخبار پیشنهادی:

پدر ملکه ایران که بود؟+ عکس
مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.