تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

همکاری های زیست محیطی؛ محور تازه ارتباطات ایران و بلژیک


دریافت خبر : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۷:۲۴

همکاری های زیست محیطی؛ محور تازه ارتباطات ایران و بلژیک

خبرگزاری شبستان – گروه سیاسی: بلژیک، با جمعیت متراکم در قلب یکی از مهمترین مناطق صنعتی جهان قرار گرفته است. به طور جاری، اقتصاد بلژیک بر پایه خدمت است و طبیعتی با بخش های دوگانه فلاندری جلوه پویایی از خود بروز داده و بروکسل به عنوان مرکز چند نژادی و چند زبانه آن، و یکی از بلندمرتبه ترین اعضای اتحادیه اروپا ست و اقتصادی والونی که از لحاظ تولید ناخالص ملی یک چهارم عقب مانده است. بلژیک اولین کشور اروپایی اقلیمی بود که در اوایل دهه ۱۸۰۰ دستخوش انقلاب صنعتی شد.
بنابراین گزارش، روابط تجاری، فرهنگی و سیاسی ایران و بلژیک از اواخر حکومت قاجار شکل گرفت و تا به امروز ادامه یافته است. در راستای ادامه همکاری های دو کشور یادداشت تفاهم همکاری های زیست محیطی میان ایران و بلژیک امضا شده است. یادداشت تفاهم همکاری های زیست محیطی ایران و بلژیک به امضای معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران و ماری کریستاین مارگم، وزیر فدرال برای انرژی، محیط زیست و توسعه پایدار بلژیک رسیده است.
این گزارش می افزاید: سازمان حفاظت محیط زیست در این زمینه خبر داده است: “این تفاهم نامه با اعتقاد به ضرورت همکاری پایدار و موثر در زمینه منافع دو کشور و با هدف ترغیب و ترویج همکاری های دوجانبه فنی و همکاری موفق و بلند مدت دو کشور در حوزه ها و موضوعات زیست محیطی در جریان سفر ابتکار به بروکسل به امضا رسید. بهره برداری و مدیریت پایدار منابع طبیعی شامل تنوع زیستی، مدیریت مواد و پسماند، نقشه برداری و ارزشگذاری خدمات زیست بوم؛ پایش، مدیریت و حفاظت از آب، خاک و کیفیت هوا؛ تغییر آب و هوا، انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی؛ اقتصاد سبز و چرخشی و …

اخبار پیشنهادی:

همکاری های زیست محیطی؛ محور تازه ارتباطات ایران و بلژیک
مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.