تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

نرخ واقعی دلار ۳ هزار و ۶۰۰ تومان است/ایجاد التهاب تصنعی در بازار ارز


نرخ واقعی دلار 3 هزار و 600 تومان است/ایجاد التهاب تصنعی در بازار ارز
رئیس بانک مرکزی ضمن تشریح جزئیات بازار ارز ،نرخ واقعی دلار در شرایط فعلی را رقمی حدود ۳۶۰۰ تومان عنوان کرد.

به گزارش  خبرنگار  بورس،بانک وبیمه  گروه  اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ،  ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: یکی از دستاوردهای دولت یازدهم ایجاد آرامش در بازارهای ارزی کشور بوده و تاکنون در کنترل نوسانات نرخ ارز اقدامات مناسبی صورت گرفته است.
وی افزود: در سه سال گذشته کاهش شدید قیمت نفت که از بالای ۱۰۰ دلار به زیر ۲۵ دلار رسید و برای کشورهای نفتی مشکلاتی را ایجاد کرد اما در کشور ما با بکارگیری اصول اقتصاد مقاومتی نوسان جدی در نرخ ارز صورت نگرفت.
رئیس بانک مرکزی با اشاره به نوسانات نرخ ارز در بازه زمانی ۹۲ تا ۹۴ که در برخی از ماه ها تا ۳هزار و ۴۰۰ تومان هم رسیده بود، بیان کرد: اول و آخر سال نو میلادی وآخر فصل سوم سال نقطه اوج میزان تقاضا ارز است که افزایش نرخ ارز را به همراه دارد. 
وی ادامه داد: حجم عرضه ارز صادرات غیر نفتی به بازار در سه ماهه آخر هر سال روند قیمت را نزولی کرده و در نتیجه نرخ دلار کاهش می یابد.
سیف ضمن بیان تاثیر تکانه های مختلف که موجب هیجان در بازار ارز می شود گفت: دستگاه هایی در کشور با ایجاد التهاب های تصنعی بر بازار ارز تاثیر گذاشته و با انتشار اخبار کذب موجب ایجاد یاس در مردم می شوند که باید جلو آن ها را گرفت و برخورد جدی انجام داد.
وی با اشاره به برخی شایعات بیان کرد: برخی گزارش های جعلی به نقل از بانک جهانی منتشر که درآن گفته شده بود با رسیدن قیمت دلار به ۵ هزار تومان اقتصاد ایران ورشکسته خواهد شد و یا به نقل از آقای نهاوندیان گفته شده بود که اگر قیمت دلار به ۷ هزار تومان برسد،گشایش مناسبی در توسعه صادرات صورت خواهد گرفت، که اینها اثر سوء در افکار مردم و بازار …

اخبار پیشنهادی:

نرخ واقعی دلار 3 هزار و 600 تومان است/ایجاد التهاب تصنعی در بازار ارز
مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.