تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

مقابله با زمینه های گسترش افراط گری و تروریسم


مقابله با زمینه های گسترش افراط گری و تروریسم

وزیر خارجه کشورمان در مقاله ای به بررسی زمینه ها و ریشههای پیدایش و گسترش جریان های افراطی و تروریستی و راهکارهای مقابله با آن با هدف ریشه کنی جامع این پدیده شوم پرداخته است.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم ، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در مقاله ای با عنوان “چگونه با زمینه های گسترش افراط گری و تروریسم مقابله کنیم؟” به بررسی زمینه ها و ریشه های پیدایش و گسترش جریان های افراطی و تروریستی و راهکارهای مقابله با آن با هدف ریشه کنی جامع این پدیده شوم پرداخته است.
متن کامل فارسی این مقاله تفصیلی که نسخه انگلیسی آن در مجله ایرانی “Iranian Review of Foreign Affairs” به چاپ رسیده است، به شرح زیر می باشد.
*******
چگونه با زمینه های گسترش افراط گری و تروریسم مقابله کنیم؟
محمد جواد ظریف
امروزه درباره چالش سهمگین تروریسم و افراط گری که جامعه جهانی با آن روبرو است و هم چنین مبارزه با این پدیده و جلوگیری از گسترش و در صورت امکان ریشه کنی نهایی آن، بسیار سخن گفته می شود. صرف نظر از این که کشورهای مختلف چه موضعی نسبت به این دو پدیده دارند و یا جوهره سیاست رسمی کشورهای مختلف در قبال آنها چیست، جامعه جهانی با این باور مشترک هم داستان است که باید به فوریت به این معضلات پرداخت و با مؤثرترین شکل ممکن از دست آنها خلاصی یافت. در ضرورت برخورد با این چالش کمترین تردیدی وجود ندارد.
فراسوی مجادلات پایان ناپذیر رایج میان سیاستمداران، این دو معضل همزاد یعنی تروریسم و افراط گری، نتیجه طبیعی ناکارآمدی وضعیت کنونی بین المللی و به ویژه تحولات اخیر است. این دو معضل نه به منطقه مشخصی از جهان محدود می شود و نه مختص دین و مذهب خاصی است. هم چنین نمی توان تنها در محدوده یک منطقه خاص و یا با اتکاء صرف بر سخت افزارهای نظامی با آن مقابله کرد. پس از گذشت یک و نیم دهه از شکست کامل در
مبارزه باتروریسم – پس از …

اخبار پیشنهادی:

مقابله با زمینه های گسترش افراط گری و تروریسم
مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.