تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

معامله ۵ برابر تولید ناخالص ملی باابزارهای پرداختی الکترونیکی درسال


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما، ناصر حکیمی با حضور در برنامه « تیتر امشب » شبکه خبر افزود: حجم سامانه هایی که مردم در زمینه بانکی استفاده می کنند به قدری زیاد است که اگر کوچکترین خدشه ای در کیفیت این سامانه ها ایجاد شود، حجم تقلب و سوء استفاده از حساب های مردم بالا خواهد رفت و منجر به توقف آن سامانه خواهد شد. 
وی افزود : البته ممکن است کلاهبرداری هایی انجام شود امّا این کلاهبرداری ها در نتیجه فریب افراد است نه اشکال سامانه های بانکی .
حکیمی با اشاره به اینکه کارت های بانکی در کشور ما بسیار مرسوم است، گفت: ۸۰ هزار میلیارد تومان در ماه فقط با کارت در شبکه شاپرک خرید می شود و دو برابر این مبلغ پرداخت های تجاری از طریق سامانه ساتنا انجام می شود.
وی ادامه داد: از طریق “پایا” هم به همین میزان تسویه انجام می شود و به اندازه همین مبلغ تبادلات اشخاص از طریق
کارت به کارت و حواله جات داریم.
مدیرکل فناوری اطلاعات بانکداری مرکزی با بیان اینکه طرح چکاوک در ۲۴ هزار شعبه بانکی کشور تکمیل شد و به انجام رسید، گفت: با اجرای این طرح، فیزیک و یا لاشه چک گردش نمی کند و تصویر آن مبادله می شود و چک ها در هر جای کشور قابل پردازش است. 
حکیمی افزود: بخش دیگری از این طرح که در برنامه سال آینده است این است که چک الکترونیکی تعریف می شود که از طریق گوشی همراه صادر می شود و کاغذی نیست. 
وی اضافه کرد: ویژگی های این چک این است که از طریق گوشی همراه به گوشی همراه منتقل می شود و همچنین همان لحظه می توان متوجه شد که آیا این چک کارسازی می شود یا خیر ؟ 
مدیر کل فناوری و اطلاعات بانک مرکزی گفت: شبکه شاپرک در هر روز ۵۰ هزار واقعه امنیتی دارد. 
حکیمی در باره …

اخبار پیشنهادی:

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.