تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

معامله بیش از ۳ هزار میلیارد ریال ورقه بهادار در فرابورس


به گزارش ایبِنا ، روز جاری نقل و انتقال ۱۳۹ میلیون ورقه به ارزش ۳ هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال، ماحصل معاملات فرابورس ایران در ۱۲ هزار و ۸۲۷ دفعه بود که از رشد قابل ملاحظه ارزش دادوستدها در مقایسه با روز گذشته حکایت داشت.
فرابورس ایران اعلام کرد: در جریان معاملات امروز سه شنبه ۱۴ دی ماه عرضه عمده چهار سری اسناد خزانه اسلامی در نمادهای «اخزا۷۴»، «اخزا۸۴»، «اخزا۹۴» و «اخزا۱۰۴» صورت گرفت که فروشنده آن تامین سرمایه بانک ملت و ارزش مجموع معاملات آنها ۹۳۸ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال بود.
همچنین در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس سه میلیون ورقه به ارزش تقریبی ۲ هزار و ۸۹۶ میلیارد ریال معامله شد که اسناد خزانه اسلامی مرحله نهم با معامله ۲۰۱ هزار ورقه به ارزش ۱۷۳ میلیارد ریال بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را در این بازار تجربه کرد.
در بازارهای اول، دوم و پایه فرابورس روز جاری در حالی نزدیک به ۴۳ میلیون ورقه به ارزش ۱۹۵ میلیارد ریال دادوستد شد که بازار دوم خود را آماده بازگشایی نماد «غشهداب» مربوط به شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان در جریان معاملات فردا می کند. نماد این شرکت امروز به این بازار انتقال یافته بود.
در این میان رصد معاملات صورت گرفته در این سه بازار نشان می دهد، نماد «ذوب» در عین حال که به عنوان پربیننده ترین نماد معاملاتی لقب گرفت همچنین بیشترین حجم معامله را نیز با دادوستد نزدیک به ۵ میلیون سهم تجربه کرد. نماد «کیمیا» مربوط به شرکت کیمیای زنجان گستران نیز بیشترین ارزش معاملات را به میزان ۳۳ میلیارد ریال به ثبت رساند. بالاترین رشد قیمتی نیز در حالی به نمادهای «فزرین» و «ساینا» تعلق گرفته که نماد تازه بازگشایی شده «اپرداز» و نماد «خفناور» بیشترین افت قیمتی را شاهد بود.
شاخص فرابورس نیز امروز افت یک واحدی را در عملکرد روزانه به ثبت رساند و به این ترتیب در ارتفاع ۸۵۱ واحدی ایستاد.
در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله نیز سهامداران دادوستد ۷ میلیون ورقه به ارزش ۹۲ میلیارد ریال را تجربه کردند. در این میان صندوق سرمایه گذاری آرمان آتی کوثر بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را در میان ETFها تجربه کرد.

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.