تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

فیلم «نفس» بیان تحقق خیال به واقعیت در زندگی است


فیلم «نفس» بیان تحقق خیال به واقعیت در زندگی است

به گزارش خبرنگار سینماییخبرگزاری فارسمعصومه آباد عضو شورای شهر تهران که از جمله جانبازان هشت سال دفاع مقدس نیز هست، پس از دیدن فیلم سینمایی «نفس» در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده دیدگاه خود را مطرح کرده است.
در متن یادداشت معصومه آباد چنین آمده است:
«توفیق داشتم در فضایی آرام به تماشای فیلم ارزشمند «نفس» بنشینم تا آرام آرام شاهد باز شدن دریچه های دانایی، در برابر دخترکی به نام بهاره باشم. بهاره نام تمام آدم هایی است که در بهار شکفته می شوند، قد می کشند و بالغ می شوند و محصول می دهند.
«نفس» یک فیلم مفهومی در یک فضای خانوادگی سنتی در اقلیم کویر با لهجه شیرین یزدی است که در نود دقیقه هم توانستیم آداب و سنن و فولکور منطقه را ببینیم و لذت ببریم و هم شاهد روشن شدن چراغ هایی بودیم که با یک جرقه اندیشه ای در کودکی به نام بهاره شکل می گیرد. راستی بچه ها هم فکر می کنند؟ آنها به چه چیز و چگونه فکر می کنند؟
مهارت فکر کردن و اندیشیدن از همان زمان که بهاره به پای قصه های حسن کچل و گوهر شب چراغ می نشست و صامت گوش می داد و در سکوت شب به ترک های خورده سقف خیره می شد، اندیشیدن و پرسیدن و خودآگاهی در او شکل می گرفت. اگرچه بین آگاهی و خودآگاهی به اندازه دو قاره فاصله است. خودآگاهی است که از ما انسانی مسئول می سازد ما فقط راه شکمبه را به کودکانمان یاد می دهیم و از قلمبه شدنش لذت می بریم. اما بهاره از لابه لای همه رنج هایی که در خس خس نفس های پدرش و باز کردن گره های گیسوانش که توسط ننه آقا کشیده و گشوده می شد به فکر فرو می رفت تا آنجا که قبل از اینکه هنوز الفبا را بیاموزد جذابیت کتاب خون فروش را می فهمد، مردی که فقیر و …

اخبار پیشنهادی:

فیلم «نفس» بیان تحقق خیال به واقعیت در زندگی است
مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.