تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

فرار این ربات از آزمایشگاه جنجال به پا کرد (عکس)


به گزارش ایران ناز رانندگان در شهر پرم روسیه این هفته شاهد جنجالی در خیابان بودند که در آن یک ربات با فرار از آزمایشگاه تحقیقاتی باعث ترافیک شده بود.اولگ کیووکورتسف، از سازندگان ربات Promobot اظهار کرد: همه چیز متوقف شده بود. مشاهده یک ربات در خیابان اتفاقی نیست که مردم همیشه شاهد آن باشند.

 

ترافیک کوچکی اتفاق افتاده بود و یک عابر به پلیس اطلاع داد.اگرچه تلاش “پروموبوت” برای آزادی از عمر کوتاهی برخوردار بود، چرا که باتری این ربات در زمان عبور از خیابان به پایان رسید. در حقیقت اشتباه یک مهندس باعث فرار این ربات شده بود.کیووکورتسف در توضیح گفت:

 

فرار این ربات از آزمایشگاه جنجال به پا کرد (عکس)

 

ما در حال آزمایش ربات بودیم که یکی از مهندسان در را باز کرد و وارد اداره شد اما فراموش کرد آن را ببندد. ربات از باز بودن در استفاده کرده و به سمت خیابان رفت.پروموبوت که مخفف شده “ربات تبلیغاتی” است، قرار است در بخش ارتباط با مشتریان کار کند.

 

حدود ۲۰۰ ربات مشابه در کشورهایی از جمله روسیه، چین، قراقستان، ایرلند و جمهوری چک مورد استفاده هستند. آن‌ها در مراکز نمایشگاهی، سینماها و مراکز تجاری به کار مشغول هستند.برای مثال از این ربات‌ها می‌توان سوالاتی مانند “فود کورت(رستوران‌ها) کجا هستند؟”

 

فرار این ربات از آزمایشگاه جنجال به پا کرد (عکس)

 

پرسید و آنها نه تنها به شما پاسخ می‌دهند، بلکه شما را تا آنجا همراهی می‌کنند.از لحاظ فنی، پروموبوت از چند ویژگی هوشمندانه از جمله تشخیص صدا و چهره برخوردار است. به گفته کیووکورتسف، می‌توانید

 

به این ربات نام خود را بگویید و دفعه بعد که او را ببیند، او شما را به نام صدا کرده و درخواست شما را بخاطر خواهد داشت.اکنون مهندسان در تلاش برای حل مساله “نیاز ربات به فرار از دست اپراتورهای انسانی” ربات هستند.

The post فرار این ربات از آزمایشگاه جنجال به پا کرد (عکس) appeared first on ایران ناز.لینک منبع

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.