تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

عربستان و کویت تولید نفت را کاهش دادند


سازمان کشورهای صادرکننده نفت در گزارش ماهانه خود اعلام کرد: در پی توافق کشورهای نفتی برای کاهش عرضه کویت و عربستان تولید نفت خود را در ماه نوامبر کاهش دادند.
به گزارش فارس، به نقل از اسپوتنیک، سازمان کشورهای سازمان نفت، اوپک، در گزارش ماهانه خود از کاهش تولید نفت عربستان و کویت در ماه نوامبر خبر داد.
در این گزارش آمده است در ادامه پایبندی به توافق کشورهای عضو اوپک برای کاهش تولید نفت برخی کشورها عضو اوپک در ماه نوامبر روندی نزولی را در پیش گرفته است. علی رغم این کاهش تولید از سوی عربستان و کویت مجموع تولید نفت عربستان در این ماه افزایش یافته است.
براساس آمار منتشر شده تولید نفت اوپک در ماه نوامبر با ۱۵۱ هزار بشکه در روز افزایش نسبت به ماه قبل از آن به ۳۳٫۸۷ میلیون بشکه در روز رسید. افزایش تولید نفت آنگولا، نیجریه و لیبی از اصلی ترین دلایل افزایش متوسط تولید نفت اوپک محسوب می شود.
براساس گزارش منتشر شده تولید نفت عربستان در ماه نوامبر با ۴۷ هزار و ۲۰۰ بشکه در روز کاهش به ۱۰٫۵۱۲ میلیون بشکه در روز رسید. از سوی دیگر کویت نیز تولید نفت خود را ۵۱ هزار و ۳۰۰ بشکه در روز کاهش داد و به ۲٫۷۸۷ بشکه در روز رساند.

اخبار پیشنهادی:

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.