تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

طرح مقابله با جرایم مالیاتی/ ایجاد دادسراهای ویژه جرایم مالیاتی


به گزارش روز شنبه ( ایبِنا )، سیدکامل تقوی نژاد در دیدار با آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه شهر اهواز گفت: سلامت اداری اصل نخست نظام مالیاتی است.
معاون وزیر اقتصاد افزود: سلامت اداری اصل نخست نظام مالیاتی و پیش شرط اعتمادآفرینی در جامعه است. نظام مالیاتی به هیچ عنوان درصدد وصول رشد درآمدها از طریق اعمال فشار بر مودیان فعلی نظام مالیاتی نیست، بلکه رشد مالیات ها از طریق شناسایی مودیان جدید تامین خواهد شد.
وی ادامه داد: همکاران خانواده نظام مالیاتی در تلاش هستند تا با رعایت حقوق مردم و تعامل موثر با فعالان اقتصادی، شأن این دستگاه را به عنوان یک سازمان پاسخگو و سالم به مردم ارتقا بخشند.
تقوی نژاد همچنین ارتقای فرهنگ مالیاتی در جامعه را بسیار مهم و حیاتی توصیف کرد و گفت: مقابله جدی با فرار مالیاتی و مقابله با جرایم مالیاتی در حال حاضر،در دستور کار سازمان قرار دارد.
وی از رشد ۲۸ درصدی درآمدهای مالیاتی در ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: این رشد حاصل شناسایی مودیان جدید و واحدیابی های موثر و کاهش فرار های مالیاتی بوده است. معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه مالیات هم حق الناس است و هم حق الله و ما باید تلاش کنیم تا به شیوه های موثر، ضرورت پرداخت مالیات را برای مردم تبیین کنیم عنوان کرد: درآمدهای مالیاتی صرف هزینه هایی همچون ایجاد امنیت، بهداشت و درمان، آموزش و عمران و آبادانی شهرها می شود که البته باید اقدامات موثری برای آگاهی مردم از موارد مصرف و هزینه کرد مالیات انجام گیرد.
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور افزود: نرخ مالیات بر ارزش افزوده مطابق قانون ۹ درصد است که یک درصد از آن به بخش سلامت و ۳ درصد نیز به شهرداری ها و دهیاری ها اختصاص می یابد. در حال حاضر جرم مالیاتی در قانون مالیات های مستقیم پیش بینی شده و با هماهنگی قوه قضاییه درصدد ایجاد دادسراهای ویژه جرایم مالیاتی هستیم.
تقوی نژاد با اشاره به برخی رویکردهای جدید سازمان در رابطه با مودی مداری و تعامل با مردم، از بخشنامه های جدید سازمانی در ارتباط با توافق با مودیان مالیاتی، بخشودگی جرایم مالیاتی، تقسیط مالیات، استرداد مالیات به مودیان و تفویض برخی اختیارات به مدیران کل و روسای امور مالیاتی سخن گفت.

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.