تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

طرح جدید عربستان و اسرائیل برای ناامن کردن سوریه


طرح جدید عربستان و اسرائیل برای ناامن کردن سوریه
پیروزی های سوریه در حلب و همکاری ایران، روسیه و ترکیه، خشم عربستان را به دنبال داشت و این کشور تلاش می کند با حمایت از گروه های تکفیری و دامن زدن به اقدامات تروریستی در مسیر حل سیاسی بحران سوریه مانع تراشی کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه المنار فلسطین، تحولات مثبت در میدان های نبرد سوریه و خنثی شدن طرح های تجزیه سوریه خشم نظام عربستان را در ریاض برانگیخته است. همکاری و مشورت میان ایران، روسیه و ترکیه برای حل بحران سوریه و پیروزی های ارتش سوریه و همپیمانان آن هم در این زمینه نقش داشت.
گزارش محافل سیاسی و اطلاعاتی بسیاری از کشورها نشان از این دارد که نظام عربستان با همکاری برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و فرماندهان گروه های تکفیری تلاش می کنند با بر هم زدن ثبات در سوریه در روند حل سیاسی بحران سنگ اندازی کنند؛ زیرا این طرف ها به حل بحران سوریه از راه سیاسی پایبند نیستند و خواهان ادامه جنگ گروه های تروریستی در سرزمین های سوریه هستند.
بر اساس گزارش محافل سیاسی و اطلاعاتی ریاض همواره در این زمینه با رژیم اسرائیل در ارتباط است. همانطوری که پیش از این نیز آنها برای سنگ اندازی در مسیر توافق هسته ای و قدرت یابی ایران سنگ اندازی می کردند. این کشورها تلاش می کنند اقدامات مسکو و تهران برای حل سیاسی بحران سوریه را ناکام گذارند.
آنها تلاش می کنند با دامن زدن به اقدام های تروریستی در بسیاری از شهرهای سوریه و هدف قرار دادن نهادهای دولتی همه محاسبه ها را به هم بریزند و موازنه را در میدان های نبرد سوریه به سود خود رقم زنند.
بر این اساس، چه توافق آتش بس ادامه داشته باشد و یا اینکه نادیده گرفته شود روزهای آینده بسیاری از مناطق سوریه مانند تدمر، ادلب، الرقه ، دیرالزور، حومه حلب و مناطق جنوبی درگیری های خونینی را شاهد خواهد بود؛ زیرا در این مناطق گروه های تروریستی حضور دارند که از پشتیبانی خاندان آل سعود برخوردار هستند.

اخبار پیشنهادی:

طرح جدید عربستان و اسرائیل برای ناامن کردن سوریه
مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.