تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

صحبت های یکی از گورخواب هاى نصیرآباد | فیلم


صحبت های یکی از گورخواب هاى نصیرآباد
بیش از یکماه است که در گورستان بزرگ نصیرآباد باغستان در حومه شهریار، بیش از ۵۰ کارتن خواب از شدت سرما به گورهای خالی پناه آورده اند. روزنامه شهروند، روز سه شنبه ۷ دیماه گزارش و تصاویر تکان دهنده ای را که مریم روستایی گزارشگر روزنامه از این گورخواب ها تهیه کرده منتشر کرده که موجب بازتاب گسترده ای در فضای رسانه ای و شبکه های اجتماعی شده است.
بنا به این گزارش «عده ای درون گورستان و در قبرهای از پیش آماده شده و چندین خانواده در اطراف گورستان، در منطقه بلوک زنی و زیر کانال در چادر زندگی می کنند. در درون گورستان، ٣٠٠ گور از پیش آماده وجود دارد که ۵٠ کارتن خواب دست کم ٢٠ گور را اشغال کرده اند. در هر گور یک نفر و گاهی هم سه تا چهار نفر زندگی می کنند.»
اصغر فرهادی کارگردان و فیلمساز در واکنش به این گزارش طی نامه ای به دکتر حسن روحانی رئیس جمهور نوشت: «امروز گزارش تکان دهنده زندگی مردان، زنان و کودکانی را که در گورهای یکی از قبرستان های اطراف تهران شب های سرد را به صبح می رسانند خواندم و اکنون سراسر وجودم شرم است و بغض. به بهانه این نامه به شما، قصد دارم همه آنانکه در این سرزمین و در این سی و چند سال مسئولیتی داشته و دارند را سهیم این شرمساری کنم.»

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.