تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

صادرات ۱.۴ میلیارد دلاری کالا از کشور


قانون – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت میزان صادارت محصولات بنگاه های کوچک و متوسط در سال جاری را ۱.۴ میلیارد دلار اعلام و اظهار کرد: بیش از ۹۵۴ بنگاه کوچک و متوسط در سال جاری در امر صادرات فعال بوده اند.
به گزارش قانون به نقل از ایسنا، علی یزدانی ۹ دی ماه در سفر به شهرکرد در آئین افتتاح شرکت سازه های فلزی هفشجان از بازدید از ۱۷ شهرک و ناحیه صنعتی در سفر دو روزه به چهارمحال و بختیاری خبر داد و اظهار کرد: سرمایه در گردش یکی از مشکلات اصلی واحدهای صنعتی است که با همگرایی بین مسئولین استانی قابل حل است و وزرات صنعت، معدن و تجارت نیز در زمینه هایی نظیر صدور ضمانت نامه های بانکی برای خرید مواد اولیه و تسهیل در جذب سرمایه در گردش در راستای رفع این مشکل حرکت می کند.
وی با اشاره به ثبت ۱۰ هزار و ۵۳۴ مورد عقد قرارداد بین بنگاه های کوچک و متوسط و سیستم بانکی به منظور اخذ تسهیلات در سال جاری، تصریح کرد: ۱۰ هزار و ۳۰۲ بنگاه کوچک و متوسط تاکنون موفق به اخذ تسهیلات با اعتبار هفت هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان از مجموع قراردادها با اعتبار هفت هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان شده اند.
یزدانی با بیان اینکه شرایط سرمایه گذاری در سال جاری مساعد بوده است، گفت: با هر شرایطی با سرمایه گذاری ها در بخش صنعت موافقت می شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در طول تاریخ سیستم بانکی سابقه نداشت است که بانک به سرمایه گذار دارای اقساط معوق، تسهیلات پرداخت کند اما در سال جاری این اتفاق افتاده است.
رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: پرداخت ضمانت نامه های سرمایه گذاری در سال جاری نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.
وی میزان صادارت محصولات بنگاه های کوچک و متوسط در سال جاری را ۱.۴ میلیارد دلار اعلام و اظهار کرد: بیش از ۹۵۴ بنگاه کوچک و متوسط در سال جاری در امر صادرات فعال بوده اند.
یزدانی شرکت مارون سازه را یکی از شرکت های آینده دار در زمینه صنایع فلزی دانست و گفت: این شرکت به دلیل داشتن سرمایه اولیه، تخصص کارکنان و بازار فروش مناسب دارای شرایط مساعدی در زمینه صنعت است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان به وجود نخاله های ساختمانی در کنار جاده شهرک صنعتی هفشجان اشاره و تصریح کرد: جمع آوری این نخاله ها و بهسازی و تعریض جاده شهرک های صنعتی چهارمحال و بختیاری باید مورد توجه قرار گیرد.

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.