تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

شروع خونین ۲۰۱۷


گروه بین الملل: ترکیه سال جدید میلادی را خونین آغاز کرد. بیشتر کشورهای اروپایی برای مراسم آغاز سال نوی میلادی تدابیر امنیتی شدیدی در نظر گرفته بودند اما تیر تروریست ها به شادی مردم در استانبول به صدا درآمد. حمله مسلحانه بامداد روز یکشنبه در کلوب شبانه «رینا» در منطقه اورتاکوی استانبول دست کم ۳۹ کشته و ۶۹ زخمی بر جای گذاشت. به گفته فرماندار استانبول، یک تروریست به روی مردم آتش گشود و اکنون فراری است.
خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از واسیپ شاهین، فرماندار استانبول از کشته شدن دست کم ۳۹ تن از جمله ۱۶ شهروند خارجی از عربستان، لبنان، لیبی و اسرائیل و زخمی شدن ۶۹ تن دیگر در جریان این حمله خبر داد. فرماندار استانبول گفت: «ساعت ۱۵ : ۱ بامداد یکشنبه یک تروریست مسلح یک افسر پلیس و نیز تعدادی از شهروندان را در داخل این کلوب هدف قرار داد و کشت.»
خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داده بود که افراد مهاجم عرب زبان بودند. شبکه تلویزیونی ان.تی.وی. نیز گزارش داد که مهاجمان دو تن بودند اما فرماندار استانبول از وجود یک تروریست سخن گفت. طبق گزارش ها، فرد مهاجم از صحنه گریخته و نیروهای امنیتی در جستجوی او هستند. هم زمان شبکه خبری سی.ان.ان. گزارش کرد، افراد مهاجم خود را به شکل بابانوئل درآورده بودند. همچنین گزارش های تایید نشده ای مبنی بر پذیرش مسئولیت این حمله توسط گروه تروریستی داعش منتشر شده است. در هنگام وقوع این حمله بیش از ۵۰۰ نفر در این کلوب شبانه حضور داشتند. استانبول در چندین روز گذشته همواره با بالاترین هشدار امنیتی روبرو بوده و حدود ۱۷ هزار مامور پلیس مشغول گشت زنی در این شهر بزرگ ترکیه هستند.
این همه هشدار واکنش مقامات کشورهای مختلف را دی پی …

اخبار پیشنهادی:

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.