تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

زل زدن دردناک این پدر به دستان قطع شده ی فرزندش (عکس)


این مرد با زل زدن به دستان قطع شده ی فرزندش همه را شوکه کرد. کنگو روزگاری ملک خصوصی پادشاه لئوپولد دوم بلژیک بود که در کنفرانس ۱۸۸۵ برلین به رسمیت شناخته شد. لئوپولد دوم در طول ۲۳ سال حکومتش (۱۹۰۸ – ۱۸۸۵) نزدیک به ۱۰ میلیون آفریقایی قتل عام کرد:

 

قطع عضو، عقیم کردن، گرسنگی دادن با کار اجباری، شلاق زدن تا سر حد مرگ، نگه داشتن کودکان به عنوان غرامت و آتش زدن روستاها از جمله جنایات وی بود. نکته جالب داستان این است که لئوپولد دوم هرگز پایش را در کنگو نگذاشت!کشور آزاد کنگو تحت حکومت لئوپولد دوم به یکی از فاجعه‌های بزرگ قرن ۲۰ بدل شده بود.

 

شرکت ABIR کنگو مسئول استثمار کائوچوی طبیعی از این کشور شد. آن‌ها از این کار پول خوبی به جیب می‌زدند: هر کیلوگرم کائوچو در اروپا ۱۰ فرانک فروخته می‌شد، در حالی که هزینه آن تنها ۱٫۳۵ فرانک تمام می‌شد. اما چیزی که در آن دوران به کل نابود شد “حقوق بشر” بود.

 

عدم فراهم آوری جیره‌ی معین شده کائوچو حتی حکم مرگ داشت. البته مردم باید به ژاندارمری و پلیس نظامی دست قطع شده قربانیان را به نشانه تایید نشان می‌دادند، زیرا نظامیان معتقد بودند که مهمات وارده از اروپا بسیار گران تمام می‌شود و صرفا باید برای شکار استفاده شود.به همین دلیل،

 

گاهی اوقات کارگران برای جبران کاستیِ کائوچو، دست قطع شده به ماموران نشان می‌دادند (تا بگویند که مجازات صورت گرفته است). این دست‌ها گاهی اوقات توسط نظامیان “فورس پابلیک” و گاهی اوقات نیز توسط خود روستاییان جمع می‌شد. در این بین حتی جنگ‌های کوچکی بین روستاهای مجاور بر سر

 

“جمع آوری دست‌ها” درمی‌گرفت.یک افسر ارشد اروپایی در مورد حمله به روستایی توضیح داد که به وضعیت موجود اعتراض کرده بود. او می‌گوید: «آن افسر اروپایی که دستور حمله را داده بود به ما گفت که سر همه مردان را بزنیم و از پرچین‌های دور روستا آویزان کنند… زنان و کودکان را هم همانجا آویزان کنند.»

 

زل زدن دردناک این پدر به دستان قطع شده ی فرزندش (عکس)

زل زدن دردناک این پدر به دستان قطع شده ی فرزندش (عکس)

زل زدن دردناک این پدر به دستان قطع شده ی فرزندش (عکس)

 لینک منبع

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.