تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

روستازاده ای که پرچمدار عصر طلایی نهاجا شد+تصاویر


روستازاده ای که پرچمدار عصر طلایی نهاجا شد+تصاویر

گروه دفاعی خبرگزاری فارس – ۲۲ سال قبل درست در ۱۵ دی ماه ۱۳۷۳ بود که نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران جمعی از فرماندهان خود ازجمله امیر منصور ستاری فرمانده نهاجا را بر اثر سقوط هواپیما از دست داد.
شهید منصور ستاری به طور قطع یکی از برجسته ترین فرماندهان نظامی پس از انقلاب محسوب می شود که در کنار درایت و هوش سرشار خود، همچون پدری مهربان برای پرسنل تحت فرمان خود ایفای نقش می کرد.
توجه وی به تسریع امور، نشان از آینده نگری عمیق داشت تا فرصت کوتاهی که در دستان انسان قرار می گیرد زمینه ساز شکوفایی شود و این خود می تواند درسی بزرگ برای تمام فرماندهان نظامی و مسئولان سیاسی کشور باشد.
ابتکارات هوشمندانه و و برنامه های گسترده جهت بازیابی توان نیروی هوایی پس از جنگی ۸ ساله و از دست رفتن بخشی اعظمی از ناوگان هوایی در کنار تحریم های سنگین تنها بخش کوچکی از تفکرات این امیر سرافراز بوده است.
در این گزارش به صورت مختصر از زندگی پرافتخار شهید ستاری خواهیم گفت به امید آنکه مورد قبول روح آسمانی وی واقع شود، لازم به ذکر است که بخشی از نوشتار نیز اقتباسی است از از کتاب «پاکباز عرصه عشق»

* می خواهم فرمانده نیروی هوایی شوم
منصور ستاری خواص در سال ۱۳۲۷ در روستای ولی آباد ورامین دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی خود را به پایان نرساندهبود که زمانه غدار پدر بزرگوارش را از او و خانواده اش گرفت و از آن پس روزگار بسیار سختی را گذراند اما این موضوع باعث نشد تا پیشرفت های شگرف وی در تحصیلات خدشه ای به خود بگیرد.
تنها اشاره فاصله بسیار زیاد بین خانه و مدرسه و پشتکار عجیب منصور در طی مسیر در زمستان های سرد می تواند گواه این مدعا …

اخبار پیشنهادی:

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.