تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

رتبه اول رشد تولید خودرو ایران در جهان


رتبه اول رشد تولید خودرو ایران در جهان 

کشور ایران رتبه اول رشد تولید خودرو در تمام جهان را از آن خود نمود تا با تولید ۱میلیون خودرو رشد مثال زدنی را در جهان داشته باشد. به گزارش اتحادیه بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری، ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از یک میلیون دستگاه خودرو تولید کرده و در بین تمامی کشورهای جهان صاحب رتبه نخست رشد تولید خودرو در سال گذشته شد.

 

طبق این آمار، ایران بالاتر از ایتالیا در رتبه هجدهم تولید خودرو قرار گرفته و چینی‌ها با اختلاف زیاد در صدر تولیدکنندگان جای گرفته‌اند.اتحادیه بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری اعلام کرد که ایران بالاترین رشد تولید خودرو را در سال ۲۰۱۶ به خود اختصاص داده است. طبق این گزارش، در سال گذشته ۱ میلیون و ۱۶۴ هزار و ۷۱۰ دستگاه خودرو

 

در ایران تولید شده که ۱ میلیون و ۷۴ هزار دستگاه مربوط به خودروهای سواری و ۹۰ هزار و ۷۱۰ دستگاه مربوط به خودروهای تجاری بوده است.با این میزان تولید، ایران در رتبه هجدهم تولید خودرو در جهان قرار گرفته و ایتالیا با تولید ۱ میلیون و ۱۰۳ هزار دستگاه خودرو، یک پله پایین‌تر از کشورمان در مکان نوزدهم جای گرفته است.

 

چین با تولید ۲۸ میلیون و ۱۱۸ هزار دستگاه خودرو با اختلاف، رتبه نخست جهان را به خود اختصاص داده و آمریکا با تولید ۱۲ میلیون و ۱۹۸ هزار دستگاه در رتبه دوم قرار گرفته است. همچنین ژاپن با تولید ۹ میلیون و ۲۰۴ هزار دستگاه خودرو به عنوان سومین تولیدکننده بزرگ جهان شناخته می‌شود.

رتبه اول رشد تولید خودرو ایران در جهان

بر اساس گزارش اتحادیه بین‌المللی وسایل نقلیه موتوری، ایران از نظر تولید خودروهای سواری در رتبه ۱۴ و از نظر تولید خودروهای تجاری در رتبه ۲۱ جای گرفته است. رشد تولید خودرو در ایران در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال قبل از آن ۱۸٫۶ درصد بوده و با این میزان رشد، رتبه نخست جهان را به خود اختصاص داده است. چین با رشد ۱۴٫۵ درصدی در رده دوم و ترکیه با رشد ۹٫۴ درصدی در رده سوم قرار گرفته‌اند.

 

این نهاد تخصصی، کل تولید خودروهای جهان در سال ۲۰۱۶ را ۹۴ میلیون و ۹۷۶ هزار دستگاه اعلام کرد که از این میان ۷۲ میلیون و ۱۰۵ هزار دستگاه خودروی سواری و ۲۲ میلیون و ۸۷۱ هزار دستگاه خودرو تجاری بوده است. رشد تولید خودرو در سراسر جهان در این سال ۴٫۵ درصد بوده و سهم ایران از کل خودروهای تولید شده در سراسر جهان ۱٫۲۲ درصد عنوان شده است.

 

 لینک منبع

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.