تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

دارنده رکورد پیرترین خانم فضانورد به فضا رفت +عکس


دارنده رکورد پیرترین خانم فضانورد به فضا رفت 

 

به گزارش ایارن ناز این خانم بتازگی سومین سفر خود به فضا را آغاز نموده است . این زن فضانورد ناسا لقب پیرترین زن فضانورد را به خود اختصاص داد و نامش در گینس ثبت شد . به گزارش ایران ناز پیرترین فضانورد زن جهان برای سومین بار زمین را به مقصد ایستگاه بین‌المللی فضایی ترک کرد و نام خود را در فهرست رکوردها به ثبت رساند.

 

به گزارش bbc، «پگی ویتسون»، پیرترین فضانورد زنی است که به تازگی در سومین سفر خود به فضا، به سمت ایستگاه بین‌المللی فضایی پرواز کرد. او امیدوار است که در زمان اقامتش در فضا، بتوانند رکوردهای بیشتری را به نام خود ثبت کند.

 

 

این فضانورد کهنه‌کار و باتجربه ناسا اولین زنی است که فرماندهی ایستگاه بین‌المللی فضایی را بر عهده گرفته است و پیش از این هم رکورد طولانی‌ترین زمان ماندن زن فضانورد را در فضا از آن خود کرده بود. این بار نیز، در آستانه ۵۷ سالگی، به عنوان پیرترین زن فضانورد راهی فضا شد. او امروز، جمعه از پایگاه پرتاب «بایکونور» واقع در قزاقستان به فضا پرواز کرد. در این پرواز که با موشک سایوز صورت گرفت، فضانوردی از روسیه و فضانوردی از فرانسه او را همراهی می‌کنند.انتظار می‌رود که آنها امروز به ایستگاه بین‌المللی فضایی برسند و به یک فضانورد آمریکایی و دو فضانورد روس بپیوندند.

 

دارنده رکورد پیرترین خانم فضانورد به فضا رفت +عکس

آنها تا ماه مه ۲۰۱۷ به انجام تحقیقات علمی در ایستگاه فضایی خواهند پرداخت.«پگی ویتسون» متولد «آیوا» است و مدرک تحصیلی خود را در رشته بیوشیمی کسب کرده است. او در علوم برجسته پزشکی ناسا و نیز در جایگاه‌های تحقیقاتی فعالیت داشته و در سال ۱۹۹۶ به عنوان فضانورد برگزیده انتخاب شد. «ویتسون» اولین بار در سال ۲۰۰۲ به فضا رفت و لقب اولین زن فضانوردی را از آن خود کرد که فرماندهی ایستگاه بین‌المللی فضایی را در سال ۲۰۰۷ از آن خود کرد. او در نظر دارد تا با قبول مسئولیت برقراری یک آزمایشگاه سیار برای دومین بار در ماه فوریه در فضا، بار دیگر رکوردشکنی کند.

 

با پایان مأموریت او، ویتسون بیشترین زمان حضور فضانوردان آمریکایی را در فضا به نام خود ثبت خواهد کرد و رکورد ۵۳۴ روزه «جف ویلیامز» را می‌شکند.

 

مطالب مرتبط:

 

جنازه یک زن در مریخ کشف شد +عکس

 

خودكشی اولین زن فضانوردلینک منبع

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.