تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

خداحافظی بان کی مون با کارکنان سازمان ملل


بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در آخرین دیدار خود با کارکنان این سازمان توافقنامه پاریس را از دستاورد های مهم دوران تصدی خود خواند و آرزو کرد که آیندگان راه او را بخصوص در رابطه با تغییرات اقلیمی و اهداف توسعه هزاره دنبال کنند.
به گزارش ایرنا، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل روز جمعه در آخرین روز تصدی خود در مقام دبیر کل سازمان ملل در مقر این سازمان حضور یافت و رسما با کارکنان و همکارانش خداحافظی کرد.
وی در این دیدار حضور کارکنان این سازمان را مایه دلگرمی خود در این ۱۰ سال دانست و افزود: با اتکا به تلاش و همبستگی این کارکنان انرژی و امید خود را صرف انجام وظائفی که به عهده داشته کرده است.
دبیر کل سازمان ملل که در پایان روز ۳۱ دسامبر رسما به پایان تصدی ۱۰ ساله خود خواهد رسید در این جمع اعلام کرد که فردا شب به وقت نیویورک با فشار دادن دکمه بالابرنده گوی نورانی نیویورک که آغاز سال تازه میلادی را خبر می دهد کار او به پایان خواهد رسید .
به این ترتیب بان کی مون که در ژانویه سال ۲۰۰۷ رهبری این نهاد بین المللی را از کوفی عنان دیپلمات غنایی به عهده گرفت فردا با بالا بردن این گوی رنگین با حرکتی نمادین به ۱۰ سال میراث داری از وظیفه ای که از سوی جهان به عهده او گذاشته شده بود خاتمه می دهد و این میراث را به آنتونیو گوترش دیپلمات پرتغالی و کمیسر سابق پناهندگان سازمان ملل واگذار خواهد کرد.
دبیر کل سازمان ملل بالحنی که آمیزه ای از تاسف و امید در آن محسوس بود در این دیدار کوتاه آرزو کرد که آیندگان از آنچه که او به عنوان میراث خود باقی گذاشته بدرستی پاسداری کنند و بخصوص تلاش هایی را که او در جهت حمایت از حقوق و برابری زنان، مقابله با خطرات ناشی …

اخبار پیشنهادی:

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.