تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

جنگنده اف ۳۵ فراتر از حد تصور عمل می کند


جنگنده اف ۳۵ فراتر از حد تصور عمل می کند 

جنگنده های سری اف ساخت کشور آمریکا قطعا یکی از بهترین ها در دنیا هستند. مدل اف ۳۵ می تواند در هر ثانیه ۵۵ شلیک داشته باشد. بالاخره پس از تاخیرهای فراوان، گرانترین پروژه نظامی تاریخ دنیا مورد آزمایش قرار میگرفت و اولین شلیک خود را در زمان پرواز انجام داد. جنگنده اف ۳۵ موفق شد در تست شلیک، رکورد ۵۵ شلیک در ثانیه را از خود بر جای بگذارد. البته هنوز سامانه هدفگیری بر روی جنگنده قرار نگرفته است.

 

پروژه جنگنده اف ۳۵ لقب گرانترین پروژه نظامی تاریخ دنیا را از آن خود کرده اما این پروژه به دلایل مختلف و مشکلاتی که به وجود می‌آمد با تاخیرهای پیاپی مواجه شد. سرانجام پس از رفع نواقص، اولین آزمایش شلیک این جنگنده در زمان پرواز انجام شد. جنگنده اف ۳۵ در این آزمایش موفق شد به سرعت ۵۵ شلیک در هر ثانیه دست پیدا کند.

جنگنده اف 35 فراتر از حد تصور عمل می کند

این پرواز آزمایشی در پایگاه هوایی رودخانه پاتوکسنت ایالت مریلند آمریکا صورت گرفت. سامانه شلیک جنگنده اف ۳۵ ، مدرن‌ترین نمونه ساخته شده در جهان بوده اما سامانه هدف‌گیری آن هنوز مستقر نشده است. سامانه هدف‌گیری هوشمند این جنگنده در کلاه خلبان تعبیه می‌شود و دقت آن برابر با دقت لیزر خواهد بود. این سامانه اکنون در حال تکمیل است و به زودی نهایی می‌شود.

 

بزرگ‌ترین ضعف جنگنده اف ۳۵ آمریکا

کارشناسان صنعت نظامی، مهم‌ترین ضعف این جنگنده را مقابله با اهدافی می‌دانند که با سرعت بالا در حال حرکت هستند. جنگنده اف ۳۵ برای انهدام اهداف این چنینی با مشکل مواجه می‌شود و به همین دلیل، موشک‌های زمین به هوا بزرگ‌ترین تهدید برای آن خواهد بود.

جنگنده اف 35 فراتر از حد تصور عمل می کند

نیروی هوایی ارتش  ایالات متحده آمریکا در سال گذشته اعلام کرده بود که F35 آماده بهره‌برداری شده اما برای استفاده از تمامی قابلیت‌ها و سلاح‌های مدرن آن باید چند سال دیگر منتظر باشیم. در حال حاضر، مهم‌ترین اقداماتی که باید برای آماده‌سازی این جنگنده انجام شود، به‌روزرسانی نرم‌افزار و تکمیل حسگرهای آن است.

 

 به گزارش پارس ناز قیمت جنگنده اف ۳۵ حدود ۱۳۲ میلیون دلار عنوان شده و از همین حالا، کشورهای انگلیس، هلند، استرالیا، کانادا، کره جنوبی، ترکیه و ژاپن آن را برای ناوگان هوایی خود سفارش داده‌اند.

 

 لینک منبع

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.