تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

جراحی یا نمایش!؟


چرا کسانی در جایگاه مسئولان دولت حاضر نیستند مسئولیت کارشان را به عهده بگیرند و از مردم به خاطر شرایط نامطلوبی که به آنان تحمیل کرده اند عذرخواهی کنند و قول جبران و اصلاح امور را بدهند!؟

به گزارش مشرق ، روزنامه «کیهان» در سرمقاله شماره امروز خود به قلم حسین شمسیان نوشت:
همیشه بوده اند کسانی که در وقت اقدام و عمل، روزگار را به بطالت یا کج روی گذرانده اند و در وقت حساب، چون حرفی برای گفتن و پاسخی برای مطالبات به حق از مسئولیتشان نداشتند،خود در قامت و کسوت مطالبه گر در آمده، با صاحبان حقوق بر زمین مانده، هم صدا شده اند!
این یکی از عجیب ترین و در عین حال رایج ترین رفتارهای این جماعت است و در تاریخ هم نمونه هایی داشته است که از جمله برجسته ترین آنها، مطالبه ناحق طلحه و زبیر از امام علی(ع) و پاسخ روشنگر و تاریخی حضرت به آنها – و به همه نسل های آینده – است. وقتی آنها به ناحق و بعد از ۲۵ سال، گریبان حضرت را برای همه ناملایمات و از جمله برای خونخواهی خلیفه سوم گرفتند، حضرت آنان را اینگونه توصیف فرمود: «اِنَّهُمْ لَیَطْلبُونَ حَقّاً هُمْ تَرَکُوهُ، وَ دَماً هُمْ سَفَکُوهُ…. الطَّلِبَهًُْ اِلاّ قِبَلَهُمْ، وَ اِنَّ اَوَّلَ عَدْلِهِمْ لَلْحُکْمُ عَلى اَنْفُسِهِمْ اینان حقّى را مى خواهند که خود ترک کردند، و خونى را مى طلبند که خود ریختند… باید از خودشان خونخواهى کنند، و نخستین عدل آنان در حکم این است که علیه خود حکم کنند.»
این پاسخ روشنگر و تاریخی،برای همه آنهاست که به جای عمل به وظیفه، حق را در دیگران می جویند و فریاد «دزد دزد»سر می دهند.
ماجرا وقتی تلخ تر می شود که ببینیم مسئولانی بر خلاف تکلیف قانونی و شرعی خود، از مشکلات و معضلات جامعه بی خبرند! و وقتی هم که زنگ خطری در کنار گوش آنان نواخته می شود به جای تأسف از بی خبری و تلاش برای جبران، خود لب به اعتراض می گشایند و حقی را که خود ضایع نموده اند، مطالبه می …

اخبار پیشنهادی:

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.