تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

توپ ۲۳ میلی متری ضدهوایی را بهتر بشناسیم + مشخصات و عکس


توپ 23 میلی متری ضدهوایی را بهتر بشناسیم + مشخصات و عکس
توپ ضد هوایی ZU-23، توانایی دفاع ضدهوایی در برابر اهداف در برد ۲٫۵ کیلومتر و ارتفاع ۲ کیلومتری را دارد.

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ اخیراً یک فروند هلی شات در محدوده میدان انقلاب تهران، با شلیک قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) منهدم شد که اخبار آن، در فضای رسانه ای کشور به کرات منتشر شد.

در فضای مجازی اینگونه عنوان شده است که هلی شات مذکور با توپ های ۲۳ میلی متری مورد اصابت قرار گرفته است. در ادامه، این توپ را معرفی می کنیم.

**مشخصات توپ ۲۳ میلی متری

کار طراحی این توپ در اواخر دهه ۵۰ میلادی انجام گرفت. مأموریت این توپ در ابتدا مقابله با جنگنده های کوتاه پرواز تا سقف پروازی ۲/۵ کیلومتر از سطح زمین بوده است.

 این توپ دارای ۳ پایه فلزی برای استقرار مستقیم بر روی زمین است. دو سال بعد یعنی در سال ۱۹۶۲ گونه تکامل یافته چهار توپه این سلاح که یک توپ خودکششی به نام زد اس یو -۲۳-۴ بود، طراحی و روانه بازار شد. یدک کش حمل کننده زو -۲۳ همان مدل استفاده شده در توپ های زد پی یو است.

توپ ضدهوایی ZU-23 با توپ های دوقلو ۲A13(یک نمونه دیگر از توپ ضدهوایی) و از چهار خشاب(بشکه مهمات) آزمایش و وارد خدمت شد. چنانکه کفته شد، ZU-23 شامل دو توپ ۲A14 که روی یک شاسی سبک دو چرخ قرار می گرفت، می شود. ZAP-23 توپ ضدهوایی بود که دارای هدف گیری اتوماتیک و نیز دارای یک هدف یاب اضافی بوده تا با آن به اهداف زمینی شلیک شود.
توپ ۲A14 بر اساس تفنگ هوایی آتش سریع که شامل طول لوله ۲۰۱۰ میلیمتر با کالیبر ۸۷٫۳ جعبه مهمات، قاب قفل، قفل سیستم تغذیه و مکانیزم های برگردان.
مکانیزم های برگردان بر این اساس کار می کنند که در آن ها از قدرت گاز حاصله از کانال لوله های توپ در زمان شلیک استفاده می شود. دو توپ در …

اخبار پیشنهادی:

توپ 23 میلی متری ضدهوایی را بهتر بشناسیم + مشخصات و عکس
مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.