تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

تولید خودرو امسال به یک میلیون دستگاه نمی رسد

تولید خودرو امسال به یک میلیون دستگاه نمی رسد

تولید خودرو امسال به یک میلیون دستگاه نمی رسد

 خودروسازهای داخلی امسال باید به روایتی یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه و به روایتی دیگر یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید می کردند اما سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو اعلام کرد که تا پایان امسال تولید خودرو به یک میلیون دستگاه نمی رسد.

به گزارش  ایرنا، خودروسازان داخلی پارسال حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید کردند و بر اساس چشم اندازی که برای این صنعت تدوین شده است، تولید باید تا ۱۰ سال آینده به سه میلیون دستگاه افزایش پیدا کند.
ساسان قربانی امروز (شنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به دلایل تحقق نیافتن برنامه تولید در سال ۹۴ پرداخت و گفت: چند عامل دست به دست هم داد که این موضوع تحقق نیابد؛ یکی از این عوامل تحریم ها و عامل دیگر شرایط اقتصادی نامناسب بود.
وی اضافه کرد: امسال از یک سمت با نرخ سود بانکی سنگین روبرو بودیم و از سوی دیگر وضعیت اقتصادی نامطلوبی داشتیم؛ عامل دیگر که البته تاثیر محدودی داشت، راه افتادن بحث کمپین (نخریدن خودرو) بود.
قربانی، شرایط عمومی تولید و به روز نبودن محصولات را از دیگر عوامل تاثیرگذار در این بخش برشمرد و افزود: این عوامل هر کدام به میزانی تاثیر داشتند و در نتیجه تولید کاهش پیدا کرد.
سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو گفت: در سال آینده بخشی از این موانع برطرف می شود اما بخشی از آن به تصمیم گیری های کلان اقتصادی بستگی دارد؛ به عنوان نمونه اعطای تسهیلات بانکی بر میزان تقاضا بسیارتاثیرگذار است؛ چون بیشتر مردم می خواهند خودرو را از محل درآمدهای آتی خریداری کنند.
وی ادامه داد: تجربه اعطای تسهیلات نشان داد که در جامعه برای خرید خودرو تمایل وجود دارد و تعداد زیادی خودرو در چند روز به فروش رفت؛ بنابراین، باید بستر برای این کار فراهم شود.
قربانی افزود: در سال آینده توجه به چند نکته ضروری است؛ یکی از این اقدامات تسهیلات بانکی و لیزینگ خودروست که باید فعال شود، بهره بانکی نیز باید متعادل شود.
به گزارش ایرنا، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش از این اعلام کرده بود که اکنون ۱۶ تا ۱۷میلیون خودروی پلاک شده در کشور داریم و سالیانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو به بازار تحویل می دهیم و می خواهیم این عدد را تا سال ۱۴۰۴ به سه میلیون دستگاه برسانیم.
با این حال، تا پایان دیماه امسال تولید انواع خودرو در شرکت های خودروسازی داخلی به مرز ۷۸۲ هزار و ۶۲۲ دستگاه رسید.
اخباراقتصادی  –  ایرنا

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

, ,

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.