تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

انجام ۱۰۰ میلیون تراکنش بانکی در روز/ تغییر نقش بانک ها در آینده


به گزارش خبرنگار ایبِنا علی دیواندری با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: حجم مبادلات مالی فیزیکی در سال های گذشته بسیار زیاد و شعب بانک ها شلوغ بوده اما اکنون شعب خلوت شده و بسیاری از بانک ها احساس می کنند شعب فیزیکی آنها مورد نیاز نیست.
وی افزود: ضریب نفوذ عابر کارت های بانکی زیاده شده و بیشتر افراد جامعه بیش از یک کارت بانکی دارند. دیواندری با اشاره به اینکه حدود ۹۰ درصد تراکنش های بانکی در بسترهایی غیر از شعبه انجام می شود گفت: در آینده نقش شعب بانکی تغییر می کند و از درگاه های دریافت و پرداخت به مکان هایی برای بازاریابی و فروش خدمات و مذاکره تجاری تبدیل می شود.
دیواندری با بیان اینکه برخی خدمات بانک های ما از جمله کارت به کارت و ساتنا در جهان کم نظیر است اضافه کرد: باید نوآوری در فرآیند های مدل های کسب و کار را تجربه و وارد فضای بانکداری دیجیتال شویم.
رییس پژوهشکده پولی بانکی بانک مرکزی گفت: وضعیت ما از نظر خطرپذیری بانکداری الکترونیک و امنیت قابل قبول است و نرم افزارهای بانکی از امنیت خوبی برخوردارند. دیواندری با اشاره به اینکه مجموع تراکنش های بانکی کشور که در روز ۱۰۰ میلیون تراکنش است افزود: ۹۹ درصد دارندگان کارت، مراجعه حضوری به شعب بانکی ندارند.
وی با تاکید بر اینکه باید وارد نوآوری و فن آوری در مدل های کسب و کار شویم بیان داشت: هنوز از ظرفیت های فناوری ارتباطات و اطلاعات در کنار صنعت بانکداری به طور کامل استفاده نکردیم.
دیواندری با اشاره به اینکه آینده خوبی برای بانکداری الکترونیک پیش بینی می کنیم گفت: ضریب نفوذ بانکداری الکترونیک در کشورمان بسیار بالا رفته است.

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.