تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

افت ۰.۷ درصدی شاخص کل بورس در هفته گذشته


به گزارش ایبِنا ، بورس تهران اعلام کرد؛ در پایان معاملات هفته منتهی به ۸ دی ماه ۹۵، شاخص کل با ۵۵۸ واحد کاهش نسبت به هفته قبل، به رقم ۷۹۶۹۲ واحد رسید.
شاخص بازار اول با ۴۰۸ واحد کاهش به رقم ۵۶۶۹۷ واحد بالغ شد و شاخص بازار دوم با ۱۱۲۲ واحد کاهش عدد ۱۶۸۸۶۳واحد را تجربه کرد و به ترتیب با ۷ . ۰ درصد و ۶۶ . ۰ درصد کاهش نسبت به هفته قبل مواجه شدند.
این کاهش در شاخص ها در حالی رقم خورده که در ۵ روز کاری این هفته ارزش کل معاملات اوراق بهادار به ۱۱۸۶۰میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل با ۹۵ درصد افزایش یافته است.
در ضمن تعداد ۶۳۶۹ میلیون سهم و حق تقدم در ۲۵۳ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۸۷ درصد و ۳۵ درصد افزایش را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد.
براین اساس تعداد ۴ میلیون برگه اوراق مشارکت به ارزش ۴ هزارو ۲۴۴ میلیارد ریال معامله شد که به ترتیب ۲۳۴ درصد و ۲۴۰ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته را نشان می دهد.
این درحالی است که تعداد ۱۳ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۲۷ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب با ۱۷۱ درصد و ۱۵۵ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته همراه شد.
طی هفته جاری انتشار و چاپ با ۲۱ . ۶ درصد، سایر معادن۹۲ . ۲ درصد، قند و شکر با ۳۷ . ۲ درصد و لاستیک با ۴۳ . ۱ درصد بیشترین تغییر مثبت در شاخص را نسبت به سایر گروه ها به خود اختصاص دادند.

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.