تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

اعزام تیم ایرانی به عراق برای بستن قرارداد جدید صادرات برق/دلیل توقف صادرات اتمام زمان قرارداد بود


اعزام تیم ایرانی به عراق برای بستن قرارداد جدید صادرات برق/دلیل توقف صادرات اتمام زمان قرارداد بود
مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه توقف صادرات برق ایران به عراق به خاطر تمام شدن زمان قرارداد بوده است، گفت: چنانچه بخواهیم صادرات مجدد برق به عراق داشته باشیم باید یک الحاقیه و اصلاحیه جدید را در قرارداد تنظیم کنیم.

آرش کردی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی فارس در پاسخ به این سؤال که دلیل توقف صادرات برق ایران به عراق چیست، گفت: دلیل اصلی متوقف شدن صادرات برق ایران به عراق به اتمام رسیدن زمان قرارداد میان دو کشور بوده است؛ چرا که ما هر سال قرارداد را به روز کرده و تنظیم می کنیم و باید الحاقیه و اصلاحیه ها را نیز تنظیم کنیم.
وی افزود: در تنظیم قرارداد جدید باید بسته به شرایط روز و تغییر قیمت ارز و سایر مسائل عمده مفاد جدیدی تنظیم شود.
مدیرعامل توانیر با بیان اینکه پیش تر به طرف عراقی اخطار داده بودیم که زمان صادرات برق ایران به این کشور رو به اتمام است و باید قرارداد را به روز کنیم، گفت: یک هیأت ایرانی از معاونان شرکت توانیر و سایر ارگان ها برای مذاکرات صادرات برق به این کشور سفر کرده اند.
کردی در پاسخ به این سؤال که گفته می شود یکی از دلایل قطع صادرات برق ایران به عراق میزان بدهی برقی این کشور به ایران است که بیش از یک میلیارد دلار برآورد شده است، گفت: در این خصوص نمی توانم اظهارنظر کنم اما همواره ما با طرف عراقی در حال کار هستیم هرچند بابت نحوه وصول مطالبات نیز این تیم ایرانی با طرف عراقی مذاکراتی خواهد داشت اما باز هم تأکید می کنم قطع صادرات برق ایران به عراق به اتمام رسیدن زمان قرارداد بوده است.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا صادرات برق ایران به عراق افزایش می یابد یا خیر، گفت: شرایط کلی در این خصوص گذاشته شده است که به این موضوع ربط داشته است اما باید منتظر بمانیم تا هیأت ایرانی به کشور بازگشته و از لحاظ کارشناسی این موضوع را بررسی کنیم که آیا قیمت برق صادراتی ایران به عراق افزایش یابد یا خیر، پس منتظر هستیم که مذاکرات نهایی …

اخبار پیشنهادی:

اعزام تیم ایرانی به عراق برای بستن قرارداد جدید صادرات برق/دلیل توقف صادرات اتمام زمان قرارداد بود
مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.