تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

از خواص جالب خیار چه می دانید؟!


خیار از جمله میوه هایی است که بسیار پرخاصیت می باشد.خواص خیار و فواید خیار برای سلامتی چیست ؟ ۱- از خواص خیار اینست که خیار دارای سلولز بسیار زیادی است و آب خیار برای درمان یرقان بسیار مفید است . ۲- از دیگر خواص خیار اینست که پوست خیار دارای ویتامین C است

 

و برای نرمی استخوان و معالجه سل بسیار مفید است. ۳-میوه خیار دارای موادی مانند آب ، پروتئین ، چربى، آهن، فسفر، پتاسیم، منیزیم، قند، گوگرد، کلر و ویتامین A ، B1 ، B2، P، C، B6و E می باشد. ۴-طبق بررسی های بدست امده در صد گرم خیار مواد زیر موجود است .

 

کلسیم ۲۵ میلی گرم پتاسیم ۱۶۰ میلی گرم ویتامین آ ۲۵۰ واحد سدیم ۶ میلی گرم ویتامین ب ۱ ۰/۰۳ میلی گرم ویتامین ث ۷ میلی گرم انرژی ۸ کالری آب ۹۵ گرم پروتئین ۰/۶ گرم مواد چربی ۰/۱ گرم مواد نشاسته ای ۲/۵ گرم فسفر ۳۰ میلی گرم آهن ۰/۲ میلی گرم ۵-از فواید خیار میتوان به تصفیه خون اشاره کرد .

 

از خواص جالب خیار چه می دانید؟!

 

خیار با تامین آب موردنیاز بدن برای رفع عطش بی نظیر می باشد . ۷-خیار خنک کننده بدن می باشد و به دلیل داشتن طبع سرد مصرف آن در هوای گرم و همچنین برای افراد با طبع گرم توصیه می شود ۸-طبق گزارش متخصصان پوست و مو آب خیار دارای روی زیادی میباشد و در نتیجه برای سلامتی پوست و مو معجزه گر است.

 

خیار رنده شده و یا پوست خیار یکی از بهترین ماسک های صورت است. cucumber1 9- از خواص خیار اینست که برای درمان نقرس مفید است. خیار حل کننده اورات و اسید اوریک است . ۱۰-جالب است بدانید که میوه خیار ادرار آور است . ۱۱- طبق بررسی های بدست امده عصاره برگهای له شده خیار ایجاد تهوع می کند.

 

بنابراین در مسمومیت ها و اختلالات دستگاه جهاز هاضمه استفاده شود . ۱۲-اگر از چین و چروک پوستتان رنج می برید ، خیار را حلقه حلقه کرده و روی پوست صورت بگذارید. ۱۳- کسانی که پوستی چرب دارند خیار را با آب مقطر بپزید و با این آب صورت خود را شستشو دهید . ۱۴-برای درمان خستگی خیار بخورید .

 

از خواص جالب خیار چه می دانید؟!

 

به دلیل داشتن ویتامین ب زیاد خستگی را برطرف می کند. ۱۵-خیار دارای آنزیم تریپسین هست که در هضم پروتئین ها تاثیر گذار است . ۱۶-اگر میخواهیم هم شاداب باشید و هم کبدتان تصفیه شود ، خیساندن مقداری میخک در آب خیار به مدت یک روز و مخلوط کردن آن با عسل را انجام دهید .

 

اگر بیماری فشار خون دارید ، مصرف روزانه ۲ عدد خیارسبز را فراموش نکنید . همچنین حتما یادتان باشد به جای نمک از سبزی های معطری مثل نعناع و آویشن خشک یا پودر گل محمدی استفاده کنید. ۱۸- از خواص خیار این است که خیارسبز

 

برای دفع سنگ کلیه و سنگ مثانه مفید می باشد. علاوه بر این برای درمان سوزش ادرار نیز مفید است. ۱۹- کسانی که ناراحتی معده دارند در مصرف خیار زیاده روی نکنند. ۲۰-خیار نفاخ است . اگر نمیتوانید ان را خوب هضم کنید حتما مقداری نمک به ان بزنید.لینک منبع

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.