تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

آیا سعودی ها پشیمانند یا …؟!


آیا سعودی ها پشیمانند یا ...؟!
پشت پرده دعوت عربستان از ایران برای برگزاری دوباره مراسم حج تمتع چیست؟ آیا قرار است برجام دیگری در این عرصه اتفاق بیفتد و سعودی ها را از باتلاق خارج کرده و چیزی عایدمان نشود؟

گروه بین الملل خبرگزاری فارس – هادی محمدی : خبر دعوت سعودی از سازمان حج ایران برای هماهنگی های سالانه در حج تمتع امسال، سؤال های زیادی به ذهن متبادر می کند و رخدادهای موازی و مرتبط با آن نیز بسیار قابل اعتناء هستند. اوحدی، رئیس سازمان حج تغییر کرده که تنها توجیه آن، حکایت از یک پروژه در این سازمان دارد. آقای هاشمی رفسنجانی هم مدتی قبل اعلام کرد که اگر من بودم روابط با سعودی به اینجا نمی رسید. پادشاه دولت عمان هم که قریب دو سال است از پرونده جنگ تجاوز کارانه یمن بی طرفی اختیار کرده، روزهای قبل اعلام کرد به ائتلاف اسلامی مبارزه با تروریسم به رهبری عربستان می پیوندد. خبر جالب تر اینکه سفیر جدید ایران در مسقط و پادشاهی عمان از افراد دست آموز خاندان آقای هاشمی است و طی دوره تصدی سفارت در ریاض هم، روابط روی میز و زیرمیز آقای هاشمی و خانواده او را با مقامات و بخش های تجاری عربستان سامان داده است. حال سؤال این است که دعوت از سازمان حج ایران با عنایت به استمرار خط رسمی و رسانه ای عربستان که به شدت بر علیه ایران کینه توزی و عداوت نشان می دهد، چه معنایی دارد و کدام حاصل را نشان خواهد داد؟  
به خوبی از اوضاع عربستان در یمن، لبنان، سوریه و عراق آگاه هستیم و می دانیم که بنا به اعتراف رسانه ها و اظهاراتمقامات غربی، آل سعود، بازی منطقه ای را پس از هزینه کردن صدها میلیارد در ۶ سال گذاشته، باخته و شکست خورده است اوضاع درونی عربستان نیز در ابعاد اقتصادی و امنیتی، در لبه پرتگاه و آسیب قرار دارد، به طوری که زمان پادشاهی ملک سلمان و یکه تازی پسرش محمدبن سلمان ، تعداد زیادی از شاهزادگان و امراء سعودی از این کشور خارج شده و ساز مخالف می زنند …

اخبار پیشنهادی:

آیا سعودی ها پشیمانند یا ...؟!
مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.