تبلیغات
کد تبلیغات
دسته بندي

             

آخرین وضعیت حقوق های نجومی/ معمای رشد اقتصادی و کاهش قدرت خرید خانوار


آخرین وضعیت حقوق های نجومی/ معمای رشد اقتصادی و کاهش قدرت خرید خانوار

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از مهم ترین اخبار اقتصادی در هفته ای که گذشت می توان به آخرین وضعیت پرونده حقوق های نجومی اشاره کرد که براساس برآوردهای اولیه بیش از ۹۰۰ نفر از مدیران حقوق نامتعارف داشتند.البته پس از بررسی ها مشخص شد که تعداد افراد با حقوق های بالای ۲۰ میلیون تومان کمتر از ۴۰۰ نفر است.
همچنین از دیگر اخبار مهم اقتصادی می توان می توان به معمای رشد اقتصادی و کاهش قدرت خرید خانوار اشاره کرد که به گفته کارشناسان کاهش ارزش پول ملی یکی از عوامل تاثیر گذار در این مسیر است.البته برخی نمایندگان مجلس معتقدند که نوسانات نرخ ارز به ویژه افزایش نرخ دلار طی ماه های اخیر عامل اصلی کاهش قدرت خرید خانوار بوده است.

رکود و افزایش نرخ بیکاری عامل اصلی کاهش قدرت خرید
یک کارشناس اقتصادی افزایش نرخ بیکاری و رکود بازارهای مولد را عامل اصلی کاهش قدرت خرید مردم دانست.
از قطع یارانه نیازمندان تا وعده سود بیشتر بانک ها
طی هفته ای که گذشت تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای بهبود، اصلاح و برخی از بی توجهی های مسئولان کشور تذکراتی را به مسئولان اجرایی کشور ارائه دادند.

بهبود وضعیت اشتغال در کشور ۶۴ سال طول می کشد!
یک کارشناس معتقد است برای هشت میلیون فارغ التحصیل بیکار با در نظر گرفتن سهم رشد قتصادی در اشتغالزایی نیاز به ۶۴ سال زمان است.
نرخ وصول مالیات بر ارزش افزوده افزایش یافت
معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور از رشد ۳۵ درصدی وصول مالیات بر ارزش افزوده در ۹ ماهه امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل خبر داد.
آخرین وضعیت نجومی بگیران/ پرونده ها همچنان در حال …

اخبار پیشنهادی:

مطالب مرتبط :
برچسب ها :

جدیدترین مطالب
شبکه بهینه سازی محتوا تیکفا برای مشاهده بیشتر کلیک کنید.